تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

اجرای پاورپوینت و ایجاد اولین پرزنتیشن

در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت پاورپوینت با نحوه اجرای پاورپوینت و همچنین نحوه ایجاد اولین پرزنتیشن آشنا می‌شوید.

چگونه مایکروسافت پاورپوینت را اجرا کنیم و یک پرزنتیشن خالی ایجاد کنیم؟

برای اجرای پاورپوینت روش‌های مختلفی وجود دارد. این روش‌ها متناسب با سیستم عامل شما کمی متفاوت خواهند بود. برای مثال در ویندوز 10 آیتم مربوط به برنامه PowerPoint را می‌توانید با گردش در منوی استارت ویندوز، با کمک جعبه جستجو در تسکبار یا قابلیت جستجو در منوی استارت پیدا کنید. سپس کافیست با کلیک روی آیتم مربوط به PowerPoint، آن را اجرا کنید.

یافتن پاورپوینت در منوی استارت ویندوز 10 برای اجرا

در ویندوز 8، برنامه PowerPoint را می‌توانید در صفحه استارت یا با کمک قابلیت جستجوی آن پیدا کنید. در ویندوز 7 هم می‌توانید پاورپوینت را به آسانی در منوی استارت یا با کمک قابلیت جستجوی همین منو بیابید.

علاوه بر این ممکن است میانبر PowerPoint روی دسکتاپ ویندوز شما قرار داشته باشد. در این حالت می‌توانید به راحتی با دابل کلیک روی آن، نسخه ای از نرم افزار پاورپوینت را اجرا کنید.

پس از اجرای مستقیم PowerPoint با صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر موسوم به صفحه شروع (یا Start screen) روبرو می‌شوید. برای ایجاد پرزنتیشن می‌توانید روی گزینه “Blank Presentation” کلیک کنید.

نمایی از صفحه شروع یا Start screen مایکروسافت پاورپوینت و گزینه Blank Presentation برای ایجاد یک پرزنتیشن خالی

به این ترتیب مشابه با تصویر زیر یک پرزنتیشن جدید خالی ایجاد می‌شود و محیط اصلی نرم افزار نیز نمایان می‌شود. در مایکروسافت پاورپوینت، پرزنتیشن ها به صورت پیشفرض با نام‌های Presentation1, Presentation2 و … نامگذاری می‌شوند.

صفحه اصلی مایکروسافت پاورپوینت در حال نمایش یک پرزنتیشن خالی

در صورتی که یک فایل پاورپوینت مانند فایل پرزنتیشن روی دستگاه شما ذخیره شده است معمولا با باز کردن آن (برای مثال با دابل کلیک روی فایل در پنجره File Explorer ویندوز)، پاورپوینت به صورت خودکار اجرا می‌شود و محتویات فایل را نمایش می‌دهد.

فهرست مطالب مجموعه آموزش مایکروسافت پاورپوینت تک دیک

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *