تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

بی صدا کردن کامل یک سایت در مرورگر کروم

اگر اهل وبگردی باشید احتمالا با صفحاتی روبرو شده‌اید که به صورت خودکار موسیقی یا فیلم داخل صفحه را پخش می‌کنند. این ماجرا به خصوص زمانی آزاردهنده می‌شود که با یک ویدئوی تبلیغاتی یا موسیقی خلاف سلیقه‌تان روبرو شوید. از طرفی ممکن است به طور کلی نخواهید صداهای مختلفی که در وبسایت ها پخش می‌شود تمرکز شما یا اطرافیان‌تان را بهم بزند. خوشبختانه مرورگر گوگل کروم به شما اجازه می‌دهد یک سایت را به طور کامل بی صدا یا Mute کنید. به این ترتیب می‌توانید با خیال راحت در سایت هایی که صدا و ویدئو دارند گردش کنید و نگران پخش صدا در صفحات مختلف آن‌ها نباشید.

چگونه در مرورگر گوگل کروم، صدا را در صفحات مختلف یک سایت قطع کنم؟

برای قطع صدا یا بی صدا کردن کامل یک سایت در مرورگر کروم کافیست مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

گام اول: در مرورگر کروم به صفحه‌ای از سایت موردنظر مراجعه کنید.

گام دوم: روی زبانه مربوط به سایت راست کنید. به این ترتیب یک منوی زمینه‌ای مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود.

گام سوم: روی گزینه Mute site کلیک کنید. به این ترتیب سایت به طور کامل بی صدا می‌شود.

قطع صدا یا بی صدا کردن کامل یک سایت در مرورگر گوگل کروم

برای سایت های بی صدا، هنگام پخش صدا و ویدئو، آیکن بلندگو در زبانه مرورگر همانند تصویر زیر با یک خط روی آیکن همراه می‌شود.

آیکن بلندگو هنگام پخش صدا در حالت بی صدا روی زبانه مرورگر کروم

نکته: کروم نه تنها با بستن زبانه سایت بلکه پس از بستن کامل مرورگر و باز کردن مجدد مرورگر نیز سایت هایی که بی صدا کرده‌اید را به خاطر می‌آورد. بنابراین لازم نیست هر بار که مرورگر یا سایت موردنظر را باز می‌کنید با روشی که گفتیم آن را بی‌صدا کنید.

بازگرداندن صدای سایت به حالت عادی

برای اینکه صدای سایت را به حالت عادی برگردانید می‌توانید مراحل فوق را برای یکی از صفحات سایت تکرار کنید. با این تفاوت که در مرحله آخر می‌بایست روی گزینه Unmute site در منوی زمینه کلیک کنید. با انجام این کار صدای تمامی صفحات سایت مشابه حالت عادی پخش خواهد شد.

بازگردانی صدای سایت یا با صدا کردن آن در مرورگر کروم

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *