تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

شرایط استفاده از تک دیک

جدیدترین بروزرسانی: 1 دی 1401

استفاده از وبسایت تک دیک و محتوای آن و هم‌چنین آنچه در صفحات رسمی منسوب به تک دیک ارائه می‌شود به معنای پذیرش کامل شرایط و قوانینی است که در این صفحه بیان شده است.

محتوای تک دیک

واژه‌های مندرج در تک دیک و مفهوم آن‌ها و همچنین محتوای مقالات مجله فناوری تک دیک با بهره‌گیری از معتبرترین منابع جهانی توسط تک دیک نگارش می‌شود و صحت آن‌ها با دقت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. با اینحال، تک دیک هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال این محتوا و خدمات خود برعهده نمی‌گیرد و در صورتی که در اثر استفاده از این محتوا ضرری متوجه فرد یا افرادی شود مسئولیت آن بر عهده صاحبان و گردانندگان تک دیک نخواهد بود.

به علاوه همانطور که می‌دانید برای بسیاری از واژه‌های دنیای فناوری اطلاعات و رایانه، واژه‌ی معادل مناسبی در زبان فارسی وجود ندارد. در نتیجه بهترین معادل برای هر واژه اساسا مفهوم همان واژه است. با اینحال تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در صورت امکان برای هر واژه بهترین معادل فارسی را در تک دیک ثبت کنیم. در عین حال از معادل‌هایی که توسط کاربران محترم پیشنهاد می‌شود نیز با کمال میل استقبال می‌کنیم.

لازم به ذکر است محتوای تک دیک براساس سیاست افزایش دانش عمومی، از آغاز فعالیت به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرارگرفته است. بنابراین هیچ گونه تعهدی نسبت به تداوم فعالیت تک دیک وجود ندارد.

برخی از تصاویری که برای تبیین بهتر مفاهیم واژه‌ها یا مقالات و سایر بخش‌های تک دیک ثبت می‌شود از وبسایت‌های گوناگونی گرفته شده است و درج واترمارک یا عبارت Techdic.ir در آن‌ها به این معنا نیست که لزوما نسخه‌ی اصلی تصویر توسط تک دیک ایجاد شده باشد.

شرایط استفاده از محتوای تک دیک

به منظور حفظ حقوق نویسندگان و صاحبین تک دیک، در صورتی که به هر نحو، تمایل به استفاده از محتوای این سایت دارید ضروری است ابتدا از طریق صفحه ارتباط با ما اجازه بگیرید. در صورت موافقت با درخواست شما لازم است منبع مطلب را با عنوان “تک دیک – واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و تکنولوژی” همراه با لینک صفحه موردنظر درج نمایید. البته درج صرفا بخشی از یک پاراگراف یا صرفا استنتاج از یک پاراگراف مطالب تک دیک با درج لینک مطلب و بدون نیاز به هماهنگی امکان‌پذیر است.

در صورت استفاده از محتوای تک دیک در وبسایت خود کافی است در بخش منبع، پیوندی با عنوان فوق به وبسایت تک دیک یا صفحه موردنظر ایجاد نمایید. به این منظور می‌توانید از قطعه کد HTML زیر نیز کمک بگیرید و نشانی صفحه موردنظر را برای مقدار خصوصیت href جایگزین کنید:

<a href="https://techdic.ir" target="_blank">تک دیک - واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و تکنولوژی</a>

قوانین کاربری

  1. بخش ارسال دیدگاه برای هر واژه یا مقاله تنها مخصوص بیان توضیحات تکمیلی توسط کاربران و بیان پرسش‌های احتمالی مرتبط با همان پست است. بنابراین دیدگاه‌های متفرقه یا پرسش‌هایی که ارتباطی با مطلب مورد نظر ندارند به هیچ وجه تأیید نخواهد شد.
  2. دیدگاه‌های حاوی عبارات توهین آمیز یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان تأیید نخواهد شد.
  3. کاربر حق ندارد دیدگاه‌هایی با هدف سوء استفاده از سایت ارسال نماید. در صورت مشاهده چنین دیدگاه‌هایی، دسترسی کاربر به وبسایت مسدود خواهد شد.
  4. ممکن است به منظور ارائه تجربه‌ی کاربری بهتر، کوکی‌هایی روی مرورگر کاربر ذخیره شود.
  5. تک دیک می‌تواند قوانین خود را در هر زمانی که لازم بداند و بدون اطلاع قبلی بروزرسانی کند. بدیهی است این تغییرات در همین صفحه منعکس خواهد شد. بنابراین لازم است کاربران برای اطلاع از آخرین شرایط و قوانین سایت به صورت دوره‌ای به این نشانی مراجعه نمایند.

صفحات رسمی منسوب به تک دیک

تنها صفحاتی که به طور رسمی توسط تک دیک در سایر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده و اداره می‌شود عبارتند از:

استفاده از محتوای ارائه شده در این صفحات نیز منوط به پذیرش قوانین مندرج در همین صفحه می‌باشد و رعایت ارجاع به تک دیک است.

طبیعی است صفحاتی که نشانی آن‌ها در لیست فوق ذکر نشده است ارتباطی با تک دیک ندارد. در صورت مشاهده صفحات جعلی که خود را به تک دیک منسوب کرده‌اند می‌توانید نشانی صفحه را از طریق بخش “ارتباط با ما” برای ما ارسال کنید.

سلب مسئولیت

محتواهای تبلیغاتی درج شده در تک دیک و صفحات منسوب به آن اعم از بنرها، لینک‌های متنی، رپورتاژ آگهی و رویدادها صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد صحت ادعا یا عملکرد محصول و خدمات ارائه شده توسط سفارش‌دهندگان تبلیغات را نمی‌پذیریم و در عین حال آن را تأیید یا رد نیز نمی‌کنیم. بنابراین مسئولیت هرگونه خسارت ناشی از این آگهی‌ها متوجه تک دیک و صاحبان آن نخواهد بود. به علاوه مسئولیت محتوای درج شده در سایت‌هایی که در آگهی‌ها یا سایر بخش‌های تک دیک به آن‌ها ارجاع داده شده است نیز بر عهده تک دیک نخواهد بود و مورد تأیید یا رد ما نیز نمی‌باشد.

محتوای نقل قول‌هایی که در بخش “گالری سخنان بزرگان” ثبت می‌شود با توجه به موضوع این وبسایت به سخنان بزرگان حوزه رایانه و فناوری محدود می‌شود. درج این سخنان صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارد و به هیچ وجه به معنای صحت یا تأیید اندیشه این افراد یا توصیه ما جهت الگوبرداری از آن‌ها نمی‌باشد.