شرایط استفاده از تک دیک

جدیدترین بروزرسانی: 24 شهریور 1396

استفاده از وبسایت تک دیک و محتوای آن و هم‌چنین آنچه در صفحات رسمی منسوب به تک دیک ارائه می‌شود به معنای پذیرش کامل شرایط و قوانینی است که در این صفحه بیان شده است.

محتوای تک دیک

واژه‌های مندرج در تک دیک و مفهوم آن‌ها با بهره‌گیری از معتبرترین منابع جهانی توسط تیمی از کارشناسان تک دیک نگارش می‌شود و صحت آن‌ها با دقت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. با اینحال، تک دیک هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال این محتوا و خدمات خود برعهده نمی‌گیرد و در صورتی که در اثر استفاده از این محتوا ضرری متوجه فرد یا افرادی شود مسئولیت آن بر عهده صاحبان و گردانندگان تک دیک نخواهد بود.

به علاوه همانطور که می‌دانید برای بسیاری از واژه‌های دنیای فناوری اطلاعات و رایانه، واژه‌ی معادل مناسبی در زبان فارسی وجود ندارد. درنتیجه بهترین معادل برای هر واژه اساسا مفهوم همان واژه است. با اینحال تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در صورت امکان برای هر واژه بهترین معادل فارسی را در تک دیک ثبت کنیم. در عین حال از معادل‌هایی که توسط کاربران محترم پیشنهاد می‌شود نیز با کمال میل استقبال می‌کنیم.

لازم به ذکر است محتوای تک دیک براساس سیاست افزایش دانش عمومی، از آغاز فعالیت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرارگرفته است. بنابراین هیچ گونه تعهدی نسبت به تداوم فعالیت تک دیک وجود ندارد.

اغلب تصاویری که برای تبیین بهتر مفاهیم واژه‌ها یا در سایر بخش‌های تک دیک ثبت می‌شود از وبسایت‌های گوناگونی گرفته شده است و درج واترمارک یا عبارت Techdic.ir در آن‌ها به این معنا نیست که لزوما نسخه‌ی اصلی تصویر توسط تک دیک ایجاد شده باشد. البته ویرایش، آماده‌سازی، ترجمه و درج متن در تصاویر بخش “گالری سخنان بزرگان” به طور کامل توسط تک دیک انجام می‌شود.

شرایط استفاده از محتوای تک دیک

به منظور حفظ حقوق نویسندگان و صاحبین تک دیک، در صورتی که به هر نحو، تمایل به استفاده از محتوای این واژه نامه دارید ضروری است منبع آن را با عنوان “تک دیک – واژه نامه تخصصی رایانه و فناوری” ذکر نمایید.

در صورت استفاده از این محتوا در وبسایت خود کافی است در بخش منبع، پیوندی با عنوان فوق به وبسایت تک دیک ایجاد نمایید. به این منظور می‌توانید از قطعه کد HTML زیر نیز استفاده کنید:

<a href="https://techdic.ir" target="_blank">تک دیک - واژه نامه تخصصی رایانه و فناوری</a>

قوانین کاربری

  1. بخش ارسال دیدگاه برای هر واژه تنها مخصوص بیان توضیحات تکمیلی توسط کاربران و بیان پرسش‌های احتمالی مرتبط با همان واژه است. بنابراین دیدگاه‌های متفرقه یا پرسش‌هایی که ارتباطی با واژه‌ی مورد نظر ندارند به هیچ وجه تأیید نخواهد شد.
  2. دیدگاه‌های حاوی عبارات توهین آمیز یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان تأیید نخواهد شد.
  3. کاربر حق ندارد دیدگاه‌هایی با هدف هک و نفوذ به وبسایت ارسال نماید. در صورت مشاهده‌ی چنین دیدگاه‌هایی، دسترسی کاربر به وبسایت مسدود خواهد شد.
  4. ممکن است به منظور ارائه‌ی تجربه‌ی کاربری بهتر، کوکی‌هایی روی مرورگر کاربر ذخیره شود.
  5. تک دیک می‌تواند قوانین خود را در هر زمانی که لازم بداند و بدون اطلاع به کاربر بروزرسانی کند. بدیهی است این تغییرات در همین صفحه منعکس خواهد شد. بنابراین لازم است کاربران برای اطلاع از آخرین شرایط و قوانین سایت به صورت دوره‌ای به این نشانی مراجعه نمایند.

صفحات رسمی منسوب به تک دیک

تنها صفحاتی که به طور رسمی توسط تک دیک در سایر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده و اداره می‌شود عبارتند از:

استفاده از محتوای ارائه شده در این صفحات نیز منوط به پذیرش قوانین مندرج در همین صفحه می‌باشد.

طبیعی است صفحاتی که نشانی آن‌ها در لیست فوق ذکر نشده است ارتباطی با تک دیک ندارد. در صورت مشاهده‌ی صفحات جعلی که خود را به تک دیک منسوب کرده‌اند می‌توانید نشانی صفحه را از طریق بخش “ارتباط با ما” برای ما ارسال کنید.

سلب مسئولیت

محتواهای تبلیغاتی درج شده در تک دیک و صفحات منسوب به آن اعم از بنرها، لینک‌های متنی، رپرتاژ آگهی و رویدادها صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد صحت ادعا یا عملکرد محصول و خدمات ارائه شده توسط سفارش‌دهندگان تبلیغات را نمی‌پذیریم و در عین حال آن را تأیید یا رد نیز نمی‌کنیم. بنابراین مسئولیت هرگونه خسارت ناشی از این آگهی‌ها متوجه تک دیک و صاحبان آن نخواهد بود. به علاوه مسئولیت محتوای درج شده در سایت‌هایی که در آگهی‌ها یا سایر بخش‌های تک دیک به آن‌ها ارجاع داده شده است نیز بر عهده تک دیک نخواهد بود و مورد تأیید یا رد ما نیز نمی‌باشد.

محتوای نقل قول‌هایی که در بخش “گالری سخنان بزرگان” ثبت می‌شود با توجه به موضوع این وبسایت به سخنان بزرگان حوزه‌ی رایانه و فناوری محدود می‌شود. درج این سخنان صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارد و به هیچ وجه به معنای صحت یا تأیید اندیشه‌ی این افراد یا توصیه‌ی ما جهت الگوبرداری از آن‌ها نمی‌باشد.

مسابقات تک دیک

مسابقه‌های دوره‌ای تک دیک در قالب پرسش‌های چهارگزینه‌ای برگزار می‌شود. این پرسش‌ها به طور متناوب (هرچند روز یک بار) از طریق صفحه اول سایت قابل دسترسی هستند که می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام ما به نشانی https://telegram.me/techdic به آسانی از بروزرسانی پرسش‌های آن با خبر شوید.

هدف تک دیک از برگزاری این مسابقات چیزی فراتر از هدیه دادن و هدیه گرفتن است. بهترین و با ارزش‌ترین سودی که از شرکت در این مسابقات به دست خواهید آورد افزایش دانش عمومی و تخصصی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و رایانه است. هرچند از نظر ما لطف مخاطبین تک دیک را با هیچ هدیه‌ای نمی‌توان پاسخ داد با اینحال برای سپاسگزاری از همراهی شما جوایزی هم در نظرگرفته‌ایم که به صورت دوره‌ای طی قرعه کشی به کاربرانی که در مسابقات شرکت کرده‌اند اهدا می‌شود.

به منظور شرکت در قرعه کشی‌های مسابقات تک دیک لازم است مشخصات خود را در فرم مسابقه به طور صحیح وارد کنید.

توجه داشته باشید قرعه کشی بر اساس امتیازات شما انجام می‌شود. به ازای هر پاسخ صحیح یک امتیاز مثبت برای شما درنظر گرفته می‌شود. بنابراین برای کسب امتیازات بیشتر و بالاتر بردن شانس خود در قرعه‌کشی ماهانه لازم است به پرسش‌های مختلف هر ماه پاسخ دهید. جهت محاسبه‌ی امتیازات، یکسان بودن مشخصات شما هنگام پاسخگویی به تمامی پرسش‌ها الزامی است.

هرکاربر براساس شماره همراه خود می‌تواند حداکثر یک بار به هر پرسش پاسخ دهد. پاسخ‌های مجدد به یک پرسش باعث مردود شدن آن‌ها خواهد شد و تنها اولین پاسخ در مسابقه ملاک خواهد بود.

پاسخ پرسش‌های تک دیک را می‌توانید با جستجو در محتوای سایت به دست بیاورید. تنها کافی است کمی برای یافتن پاسخ صحیح زمان صرف کنید.