تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

درباره ما

این روزها نیاز به دانش فناوری اطلاعات در سطوح مختلف برای تمامی اقشار جامعه نیازی ضروری به شمار می‌رود. حتما شما هم با ما هم عقیده‌اید که بخش عمده‌ای از اوقات روزانه‌ی ما با صفر و یک گره خورده است، از کار با دستگاه‌های همراه نظیر گوشی‌های هوشمند و گشت و گذار در اینترنت گرفته تا فعالیت‌های روزانه، کار در ادارات و برطرف کردن نیازهای شخصی نظیر خرید کالا از فروشگاه‌های آنلاین، همه و همه نمونه‌هایی است از زندگی دیجیتالی که با زندگی واقعی ما آمیخته شده است.

در این میان مانند هر حوزه تخصصی دیگری، در زمینه کامپیوتر و تکنولوژی نیز واژه‌هایی دیده می‌شود که برای اغلب کاربران معمولی و حتی نیمه‌حرفه‌ای دنیای دیجیتال ناملموس و مبهم هستند. فقدان فرهنگ لغت تخصصی پارسی‌زبان در حوزه‌ فناوری، ما را به ساخت واژه نامه تخصصی کامپیوتر و تکنولوژی تک دیک در تابستان سال 1394 ترغیب نمود. در این بخش تلاش می‌کنیم محیطی جامع برای آشنایی هرچه بیشتر مخاطبین با دنیای فناوری اطلاعات و اصطلاحات و واژه‌های پرکاربرد آن فراهم کنیم.

در ادامه، مجله فناوری تک دیک با هدف ارائه مطالب آموزشی متنوع در پاییز سال 1398 به وبسایت تک دیک افزوده شد. در این بخش علاوه بر مطالب عمومی، دوره های آموزشی مختلف در زمینه های عمومی و تخصصی مانند برنامه نویسی و طراحی وب به صورت رایگان منتشر می‌شود. در پاییز سال 1402 نیز از انجمن‌های تک دیک به عنوان مکانی برای پرسش و پاسخ در زمینه کامپیوتر و تکنولوژی رونمایی شد.

تیم ما همچون گذشته با آغوش باز پذیرای راهنمایی‌ها، پیشنهادات و حمایت‌های مادی و معنوی شما برای غنی‌تر شدن این رسانه آنلاین می‌باشد. برای ارتباط با ما یا سفارش تبلیغات در تک دیک می‌توانید به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید.