تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

درباره ما

این روزها نیاز به دانش فناوری اطلاعات در سطوح مختلف برای تمامی اقشار جامعه نیازی ضروری به شمار می‌رود. حتما شما هم با ما هم عقیده‌اید که بخش عمده‌ای از اوقات روزانه‌ی ما با صفر و یک گره خورده است، از کار با دستگاه‌های همراه نظیر گوشی‌های هوشمند و گشت و گذار در اینترنت گرفته تا فعالیت‌های روزانه، کار در ادارات و برطرف کردن نیازهای شخصی نظیر خرید کالا از فروشگاه‌های آنلاین، همه و همه نمونه‌هایی است از زندگی دیجیتالی که با زندگی واقعی ما آمیخته شده است.

در این میان مانند هر رشته‌ی تخصصی دیگری، در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و رایانه نیز واژه‌هایی دیده می‌شود که برای اغلب کاربران معمولی و حتی نیمه‌حرفه‌ای دنیای دیجیتال ناملموس و مبهم هستند.

فقدان فرهنگ لغت تخصصی پارسی‌زبان در حوزه‌ی فناوری، جمعی از فارغ التحصیلان و متخصصین ایرانی را به ساخت واژه نامه آنلاین تک دیک در تابستان سال 1394 ترغیب نمود. هدف این تیم جوان، فراهم آوردن محیطی جامع برای آشنایی هرچه بیشتر کاربران ایرانی با دنیای فناوری اطلاعات و اصطلاحات و واژه‌های پرکاربرد آنست. در کنار محتوای اصلی و آموزشی ارائه شده در این وبسایت تلاش می‌کنیم شما را با اشخاص تأثیرگذار در دنیای رایانه و سخنان ارزشمند آن‌ها و همین‌طور شرکت‌های معتبر در این حوزه آشنا کنیم. به علاوه در بخش “گالری طنز” نیز تلاش می‌کنیم هر از گاهی لبخند کوچکی را روی لب‌های شما بنشانیم.

تیم ما همچون گذشته با آغوش باز پذیرای راهنمایی‌ها، پیشنهادات، کمک‌های مادی و معنوی شما برای غنی‌تر شدن این واژه نامه می‌باشد.