تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

معرفی پاورپوینت و شروع دوره آموزشی

به اولین قسمت از مجموعه آموزش مایکروسافت پاورپوینت تک دیک خوش آمدید. در این قسمت با مایکروسافت پاورپوینت و پیش‌نیازهای دوره‌ای که پیش روی شماست آشنا می‌شوید.

مایکروسافت پاورپوینت یا Microsoft PowerPoint چیست؟

مایکروسافت پاورپوینت (Microsoft PowerPoint) نام یک نرم افزار ارائه محبوب و پرکاربرد است. از این نرم افزار به منظور ساخت پرزنتیشن برای انتقال بهتر مفاهیم هنگام سخنرانی و ارائه مطالب استفاده می‌شود.

ایجاد اسلاید یا صفحه های ارائه، ویرایش محتوای اسلایدها، نمایش محتوای ارائه به صورت اسلایدشو، پشتیبانی از قالب ها، ایجاد جلوه‌های گذار بین اسلایدها و متحرک سازی اجزای اسلایدها از جمله امکانات مفید این نرم افزار است.

بیشتر بخوانید: مایکروسافت پاورپوینت یا Microsoft PowerPoint چیست؟

دنبال کردن دوره آموزش مایکروسافت پاورپوینت تک دیک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مایکروسافت پاورپوینت از جمله نرم افزارهای پرکاربرد مجموعه مایکروسافت آفیس و مایکروسافت 365 (در نسخه های جدید) است. این نرم افزار یکی از برنامه هایی است که در دوره های مرتبط با ICDL و مهارت های هفتگانه کامپیوتر (در ایران) آموزش داده می‌شود. بنابراین یادگیری مایکروسافت پاورپوینت اهمیت بالایی میان افراد مختلف جامعه دارد.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید یا کارمندی هستید که معمولا در جلسات تجاری شرکت حضور دارید آشنایی با پاورپوینت و استفاده از پرزنتیشن ها به شما در انتقال بهتر مفاهیم کمک می‌کند. همینطور اگر دانش آموز، دانشجو، سخنران، مربی، معلم یا استاد دانشگاه هستید یادگیری پاورپوینت برای ارائه سخنرانی ها، هنگام تدریس و کنفرانس کلاسی ضروری خواهد بود.

پیش‌نیازهای مجموعه آموزش Microsoft PowerPoint

برای استفاده از مجموعه آموزشی Microsoft PowerPoint تک دیک نیازی به دانش تخصصی چندانی در زمینه کامپیوتر ندارید. با این حال لازم است توانایی‌های متداول کار با کامپیوتر مانند نصب ساده نرم افزارها، اجرای برنامه ها و تایپ ساده را داشته باشید.

به لحاظ سخت افزاری نیز برای سهولت بیشتر، در اختیار داشتن حداقل یک کامپیوتر شخصی معمولی، ضروری به نظر می‌رسد. با این حال مفاهیم و مطالبی که در این دوره آموزشی فرامی‌گیرید روی نسخه های پاورپوینت مخصوص اندروید، مک، آی‌اواس و حتی برخی از برنامه‌های ارائه دیگر نیز به شکل مشابهی قابل اجرا هستند.

فهرست مطالب مجموعه آموزش مایکروسافت پاورپوینت تک دیک

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *