تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آموزش دانلود مقاله های ویکی پدیا به صورت PDF

قرار است یک مقاله طولانی را در ویکی‌پدیا مطالعه کنید؟ شاید ترجیح دهید ابتدا مقاله را به صورت یک فایل PDF دانلود کنید و سپس هر زمانی که مایل بودید به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت، آن را با دقت مطالعه کنید. خوشبختانه ویکی‌پدیا مجهز به یک قابلیت داخلی برای دانلود محتوای صفحه ها به صورت فایل PDF است. در این مقاله با نحوه دانلود مقاله های ویکی پدیا به صورت PDF بیشتر آشنا می‌شوید.

چگونه یک مقاله را در ویکی پدیا به صورت PDF دانلود و ذخیره کنم؟

برای دانلود مقاله های Wikipedia به صورت فایل PDF کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: ابتدا به صفحه‌ای در ویکی‌پدیا مراجعه کنید که می‌خواهید محتوایش را به صورت PDF ذخیره کنید.

گام دوم: اگر از مرورگر کامپیوتر استفاده می‌کنید از طریق بخش Tools (یا ابزارها) در بالای مقاله، گزینه Download as PDF (یا بارگیری به‌صورت PDF) را انتخاب کنید.

گزینه Download as PDF در منوی Tools مقاله های ویکی پدیا برای دانلود مقاله به صورت فایل PDF

لحظاتی بعد، فایل PDF مقاله ویکی پدیا برای دانلود در اختیار شما قرار می‌گیرد. کافیست با کلیک روی دکمه Download، این فایل را روی دستگاه خود دانلود کنید.

گزینه Download برای دانلود فایل PDF حاصل از مقاله ویکی پدیا

نکته: شما می‌توانید علاوه بر روش فوق از ابزارهای دیگر برای ایجاد فایل PDF مقاله استفاده کنید. برای مثال قابلیت پرینت در قالب فایل PDF می‌تواند همین کار را برای‌تان مشابه با روش فوق انجام دهد.

اگر از مرورگرهای موبایل استفاده می‌کنید می‌توانید پس از مراجعه به صفحه مقاله، با ضربه روی آیکن دانلود در بالای مقاله برای پرینت آن در قالب فایل PDF (با کمک گزینه Save as PDF یا مشابه آن) اقدام کنید.

دانلود مقاله ویکیپدیا به صورت فایل PDF در مرورگرهای موبایل

همچنین ممکن است با فعالسازی حالت نمایش دسکتاپ در مرورگر موبایل، گزینه Download as PDF در اختیار شما قرار بگیرد. حالت نمایش دسکتاپ را می‌توانید از طریق منوی مرورگرهای موبایل متداول فعال کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *