مایکروسافت ویژوال استادیو Microsoft Visual Studio

مایکروسافت ویژوال استادیو یا Microsoft Visual Studio چیست؟

ویژوال استادیو یک محیط یکپارچه توسعه (IDE) تولید شده توسط شرکت مایکروسافت است. این IDE با پشتیبانی چندزبانی برای توسعه‌ی نرم افزارهای رایانه‌ای تحت ویندوز، وب اپلیکیشن‌ها، وبسایت و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژوال استادیو به صورت پیش فرض از زبان‌های C ،C++ ،C# ،VB.NET و F# و هم‌چنین XML ،HTML ،CSS و JavaScript پشتیبانی می‌کند. برای پشتیبانی از برخی زبان‌های دیگر نظیر Python نیز می‌توان سرویس زبانی مخصوص را نصب نمود.

قابلیت های ویژوال استادیو

Visual Studio دارای یک ویرایشگر کد (Code Editor) مجهز به قابلیت‌هایی نظیر IntelliSense (بخش تکمیل کننده‌ی کد)، ایجاد بوکمارک، استفاده از قطعه کدها، Code Refactoring و … می‌باشد.

بخش عیب یاب (Debugger) نیز از ویژگی‌هایی چون ایجاد Breakpoint (جهت وقفه در اجرای کد) و Watch (جهت تسهیل مشاهده‌ی مقادیر متغیرها حین اجرا) پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، امکان اجرای خط به خط، ویرایش و ادامه‌ی اجرای کد نیز پیش بینی شده است.

در این IDE مجموعه‌ای از دیزاینرهای تصویری رابط کاربری برای Windows Forms Applications و WPF، دیزاینر رابط کاربری اپلیکیشن‌های وب، ویرایشگر شِمای پایگاه داده و دیزاینر کلاس گنجانده شده است.

Team Services نیز محصولی مکمل برای ویژوال استادیو می‌باشد که امکان همکاری تیمی میان توسعه دهندگان را فراهم می‌آورد.

ویژوال استادیو
نمایی از محیط Microsoft Visual Studio 2013

پیوندهای پیشنهادی تک دیک

لینک واژه در ویکیپدیا

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *