تجارت الکترونیک E-commerce

تجارت الکترونیک یا E-commerce چیست؟

تجارت الکترونیک یا Electronic Commerce به نوعی از فعالیت‌های تجاری گفته می‌شود که طی آن محصول یا خدمتی از طریق (شبکه‌ای نظیر) اینترنت مورد مبادله قرار می‌گیرد.

ارتباطات تجاری میان مشتریان و بنگاه‌های تجاری (نظیر فروش آنلاین کالا)، خرید و فروش‌های میان بنگاه‌های تجاری، ارتباطات تجاری میان بنگاه‌های تجاری و دولت (نظیر پرداخت مالیات)، ارتباطات تجاری میان مصرف کنندگان و … از جمله مهم‌ترین و رایج‌ترین انواع e-commerce می‌باشد.

خرید گروهی، کیف پول دیجیتال، بانکداری آنلاین و بلیط الکترونیک از جمله کاربردهای e-commerce است. خرید آنلاین بر بستر تجارت الکترونیک امکان راه اندازی کسب و کارهایی با گستره‌ی جهانی را فراهم کرده است. شرکت‌های Amazon.com و Alibaba و e-Bay از جمله نمونه‌های موفق e-commerce در دنیای امروزی به شمار می‌روند. در ایران نیز می‌توان از نمونه‌های موفقی نظیر دیجی کالا، شیپور، تخفیفان و … نام برد.

پیوندهای پیشنهادی تک دیک

لینک واژه در ویکیپدیا

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.