تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

معرفی اکسل و شروع دوره آموزشی

به اولین قسمت از مجموعه آموزش مایکروسافت اکسل تک دیک خوش آمدید. در این قسمت با مایکروسافت اکسل و پیش‌نیازهای دوره‌ای که پیش روی شماست آشنا می‌شوید.

مایکروسافت اکسل یا Microsoft Excel چیست؟

مایکروسافت اکسل (Microsoft Excel) یک نرم افزار ویرایش صفحه گسترده (Spreadsheet) است که توسط مایکروسافت تولید و منتشر می‌شود.

نگه داری داده ها به فرم جدولی، انجام محاسبات مختلف روی داده ها، رسم نمودار و تسهیل آنالیز داده ها از جمله قابلیت‌های اصلی مایکروسافت اکسل است.

بیشتر بخوانید: مایکروسافت اکسل یا Microsoft Excel چیست؟

دنبال کردن دوره آموزش مایکروسافت اکسل تک دیک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مایکروسافت اکسل از جمله نرم افزارهای پرکاربرد مجموعه مایکروسافت آفیس و مایکروسافت 365 (در نسخه های جدید) است. این نرم افزار یکی از برنامه هایی است که در دوره های مرتبط با ICDL و مهارت های هفتگانه کامپیوتر (در ایران) آموزش داده می‌شود. بنابراین یادگیری مایکروسافت اکسل اهمیت بالایی میان افراد مختلف جامعه دارد.

اگر یک کاربر ساده هستید می‌توانید از اکسل برای محاسبات روزمره و مدیریت درآمد و سود کسب و کار کوچک خود استفاده کنید. اگر دانشجو هستید اکسل نرم افزاری است که در تحقیقات، رسم نمودار و آنالیز داده های آماری و … به کمک شما می‌آید. جالب است بدانید در بسیاری از اداره ها و سازمان ها توانایی کار با اکسل برای برخی کارمندان ضروری است. بنابراین آشنایی با مایکروسافت اکسل یکی از پیش نیازهای مهم برای استخدام در برخی جایگاه های شغلی است.

کاربردهای مختلف در زمینه حسابداری و مصورسازی داده ها یا تسهیل تصمیم‌گیری و مدیریت منابع مالی از دیگر مواردی است که نیاز به یادگیری Microsoft Excel را برای افراد مختلف تبیین می‌کند.

پیش‌نیازهای مجموعه آموزش Microsoft Excel

برای استفاده از مجموعه آموزشی Microsoft Excel تک دیک نیازی به دانش تخصصی چندانی در زمینه کامپیوتر ندارید. با این حال لازم است توانایی‌های متداول کار با کامپیوتر مانند نصب ساده نرم افزارها، اجرای برنامه ها و تایپ ساده را داشته باشید.

به لحاظ سخت افزاری نیز برای سهولت بیشتر، در اختیار داشتن حداقل یک کامپیوتر شخصی معمولی، ضروری به نظر می‌رسد. با این حال مفاهیم و مطالبی که در این دوره آموزشی فرامی‌گیرید روی نسخه های اکسل مخصوص اندروید و آی‌اواس و حتی سایر برنامه‌های صفحه گسترده نیز به شکل مشابهی قابل اجرا هستند.

فهرست مطالب مجموعه آموزش مایکروسافت اکسل تک دیک

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *