تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

فیلدهای ضروری در HTML – خصوصیت required

در HTML از خصوصیت required برای ایجاد فیلدهایی استفاده می‌شود که مشخص کردن مقدار برای آن‌ها ضروری است. در واقع کاربر پیش از سابمیت فرم الزاما باید برای چنین فیلدهایی مقدار مشخص کند.

خصوصیت required یک خصوصیت بولی در HTML است. از این خصوصیت می‌توان روی المان های <input> با نوع text, search, url, tel, email, password, date, month, week, time, datetime-local, number, checkbox, radio و file و همچنین المان های <select> و <textarea> استفاده کرد.

مثال زیر یک تکست باکس (المان <input> با نوع text) را در HTML نشان می‌دهد که با درج خصوصیت required تبدیل به یک فیلد متنی ضروری شده است. به این ترتیب کاربر می‌بایست پیش از سابمیت فرم، مقداری برای این فیلد وارد کند.

<input type="text" id="job" name="job" required>

نکته: برای فیلدهای ضروری پیشنهاد می‌شود با شیوه‌ای مانند درج نماد * و یک عبارت اطلاع رسانی ساده، ضروری بودن این فیلدها مشخص شود. به این ترتیب کاربر به آسانی متوجه می‌شود پر کردن کدام فیلدها ضروری است.

نکته: معمولا مرورگرهای وب هنگام سابمیت فرم‌های HTML ای که حاوی فیلد ضروری بدون مقدار هستند پیام هشداری نمایش می‌دهند. در این پیام از کاربر درخواست می‌شود مقداری برای فیلد مشخص کند.

بازگشت به فهرست مجموعه آموزشی HTML

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *