تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

درج تکست باکس در فرم HTML – نوع text در المان <input>

نوع text در المان <input> برای ایجاد جعبه متن یا تکست باکس تک خطی در فرم های HTML به کار می‌رود. برای این منظور از المان <input> با مقدار text برای خصوصیت type به صورت <input type="text"> استفاده می‌شود.

مثال زیر نمونه استفاده از این المان برای ایجاد تکست باکس در فرم های HTML را نمایش می‌دهد. در این مثال یک المان <input> را همراه با المان <form> دربرگیرنده آن و همچنین المان <label> مربوط به آن مشاهده می‌کنید:

<form>
  <label for="petname">Pet name: </label>
  <input type="text" id="petname" name="petname">
</form>

کد فوق معمولا مشابه با تصویر زیر توسط مرورگرهای وب رندر می‌شود:

نمایی از یک تکست باکس تک خطی که با نوع text در المان input یک فرم وب ساخته شده است

معمولا پیشنهاد می‌شود برای دسترس پذیری بهتر، مشابه با مثال فوق برای هر تکست باکس یک المان <label> درج شود. این المان، برچسب فیلد موردنظر را مشخص می‌کند. در این مثال المان <label> برچسبی با متن “Pet name: “ به تکست باکس اختصاص می‌دهد. برای اتصال المان <label> به المان <input> لازم است مقدار خصوصیت for در المان <label> برابر با مقدار خصوصیت id در المان <input> باشد.

مقدار خصوصیت value در المان های <input> با نوع text یک رشته است که متن جاری وارد شده در تکست باکس را دربرمی‌گیرد. از این خصوصیت برای تعیین متن پیشفرض تکست باکس نیز استفاده می‌شود. این مقدار هنگام سابمیت فرم همراه با مقدار خصوصیت name به صورت name=value برای سرور ارسال می‌شود.

بازگشت به فهرست مجموعه آموزشی HTML

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *