تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

سفارشی سازی نوار ابزار دسترسی سریع در مایکروسافت پاورپوینت

همانطور که در قسمت پیشین مجموعه آموزشی مایکروسافت پاورپوینت گفته شد نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar) در حالت پیشفرض به عنوان بخشی از نوار عنوان امکان دسترسی سریع به تعدادی از ابزارهای پرکاربرد پاورپوینت را فراهم می‌کند. با این وجود شما نه تنها می‌توانید مکان این نوار ابزار را تغییر دهید بلکه می‌توانید دستورات موردنظر خود را هم به این نوار اضافه کنید یا دستوری را از آن حذف کنید. با ما همراه باشید تا در این قسمت با نحوه سفارشی سازی نوار ابزار دسترسی سریع در مایکروسافت پاورپوینت بیشتر آشنا شوید.

چگونه دستوری را به نوار ابزار دسترسی سریع PowerPoint اضافه کنم یا دستوری را از آن حذف کنم؟

در حالت پیشفرض دکمه‌های ذخیره سازی (Save)، آندو (Undo)، ریدو (Redo) و شروع از ابتدا (Start From Beginning) در نوار ابزار دسترسی سریع قرار گرفته‌اند. اگر تعدادی دستور انگشت شمار در پاورپوینت کاربرد بیشتری برای شما دارند و مایلید آسان‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشید اضافه کردن آن‌ها به این نوار ابزار می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای شما باشد. البته شما می‌توانید دستوراتی که موردنیازتان نیستند را هم به سادگی از این نوار ابزار حذف کنید.

نمایی از نوار ابزار دسترسی سریع در نوار عنوان مایکروسافت پاورپوینت شامل دو ابزار اضافه شده نسبت به حالت پیشفرض
نمایی از نوار ابزار دسترسی سریع یا Quick Access Toolbar در نوار عنوان پاورپوینت. همانطور که مشاهده می‌کنید در این نوار علاوه بر چهار دکمه پیشفرض دو آیتم دیگر نیز افزوده شده است.

برای اضافه کردن یا حذف دستورات از Quick Access Toolbar روش‌های مختلفی وجود دارد. گزینه Customize Quick Access Toolbar در انتهای نوار ابزار دسترسی سریع، راست کلیک روی دستور در ریبون و انتخاب گزینه Add to Quick Access Toolbar و استفاده از دیالوگ باکس Options از جمله این روش‌ها هستند.

روش های افزودن و حذف دستورات از نوار ابزار دسترسی سریع در Microsoft PowerPoint با مایکروسافت ورد یکسان است. بنابراین می‌توانید برای آشنایی با این روش‌ها و نحوه جابجایی این نوار به پایین ریبون نگاهی به مقاله سفارشی سازی نوار ابزار دسترسی سریع در مایکروسافت ورد بیندازید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *