تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آشنایی با پیام های ستاره دار (یا Starred messages) در واتساپ

گاهی اوقات ممکن است در واتساپ با پیام هایی روبرو شوید که نسبت به پیام های عادی اهمیت بیشتری برایتان دارند. شما با ستاره دار کردن چنین پیام هایی می‌توانید امکان دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر به آن‌ها در آینده را برای خودتان فراهم کنید. در این مقاله با نحوه ستاره دار کردن یا برداشتن ستاره از روی پیام ها و همچنین مشاهده لیست پیام های ستاره دار (Starred messages) در واتساپ آشنا می‌شوید.

احتمالا برایتان پیش آمده که آدرس یا شماره حسابی از طرف دوست‌تان دریافت کرده‌اید و درست زمانی که به آن نیاز پیدا کرده‌اید میان حجم عظیمی از پیام‌ها سردرگم شده‌اید. در برخی موارد پیدا کردن این پیام ها حتی با کمک قابلیت جستجو هم زمان‌بر خواهد بود. ستاره دار کردن پیام های مهم، راهکاری ساده و کاربردی برای پیدا کردن سریع‌تر این پیام‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

ستاره دار کردن پیام ها در واقع معادل با بوکمارک کردن یا اضافه کردن آن‌ها به یک لیست علاقمندی است. فهرست پیام هایی که با ستاره علامت گذاری می‌شوند به سادگی از طریق روش‌هایی که در همین مطلب ارائه می‌شود قابل دسترسی خواهد بود.

چگونه یک پیام را در واتساپ ستاره دار کنم؟

برای ستاره دار کردن پیام ها کافیست مراحل ساده زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: ابتدا در واتساپ به گفتگویی مراجعه کنید که می‌خواهید یک یا چند پیام موجود در آن را ستاره‌دار کنید.

گام دوم: پیامی که می‌خواهید ستاره دار کنید را برای مدت کوتاهی لمس کنید تا انتخاب شود.

انتخاب پیام در واتساپ برای ستاره دار کردن

نکته: در نسخه اندروید اگر مایلید چند پیام را به صورت همزمان ستاره دار کنید می‌توانید پس از انتخاب پیام اول با ضربه زدن روی پیام‌های بیشتر آن‌ها را هم انتخاب کنید.

نکته: در نسخه تحت وب واتساپ برای ستاره دار کردن یک پیام می‌توانید از دکمه فلش رو به پایین کنار پیام استفاده کنید. همچنین برای انتخاب چند پیام می‌توانید ابتدا روی گزینه Select messages (یا انتخاب پیام ها) در منو کلیک کنید و سپس پیام های موردنظر را انتخاب کنید.

گام سوم: روی آیکن یا گزینه ستاره (Star) بالای صفحه (در اندروید) یا گزینه‌ای با همین نام داخل منو (در iPhone) ضربه بزنید. با انجام این کار پیام یا پیام های موردنظر ستاره دار می‌شوند.

آیکن یا گزینه ستاره در نسخه اندرویدی واتساپ پس از انتخاب پیام

در نسخه تحت وب نیز این گزینه را می‌توانید در پایین صفحه یا در منویی که با کلیک روی دکمه فلش رو به پایین کنار پیام باز می‌شود پیدا کنید.

نکته: پیام‌های ستاره‌دار مشابه با تصویر زیر با یک آیکن ستاره از مابقی پیام ها متمایز می‌شوند.

نماد ستاره در کنار یک پیام ستاره دار واتساپ

برداشتن یا حذف ستاره از پیام ها

برای حذف ستاره یا برداشتن آن از روی پیام ها لازم است ابتدا پیام یا پیام های موردنظر را مشابه با حالت قبل انتخاب کنید. سپس از گزینه یا آیکن برداشتن ستاره (Unstar) کمک بگیرید.

حذف ستاره یا برداشتن ستاره از یک پیام در واتساپ
گزینه برداشتن ستاره یا Unstar برای حذف ستاره از یک پیام ستاره‌دار

نکته: برداشتن یا حذف ستاره از روی پیام باعث حذف شدن پیام نمی‌شود.

مشاهده پیام های ستاره دار در واتساپ

مطابق روش‌های ساده زیر می‌توانید لیست پیام های ستاره دار در واتساپ را یکجا یا به صورت مجزا برای هر گفتگو مشاهده کنید:

نحوه مشاهده تمام پیام های دارای ستاره به صورت یکجا

اگر مایلید لیست تمام پیام های ستاره دار را به صورت یکجا مشاهده کنید کافیست در نسخه اندرویدی یا تحت وب واتساپ ابتدا به منوی اصلی واتساپ مراجعه کنید. سپس گزینه پیام‌های ستاره دار یا Starred messages را از این منو انتخاب کنید.

گزینه پیام های ستاره دار یا Starred messages در منوی نسخه اندرویدی واتساپ

اگر از نسخه iPhone واتساپ استفاده می‌کنید لازم است ابتدا وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید. سپس گزینه پیام‌های ستاره‌دار یا Starred Messages را از میان گزینه‌های نمایان شده انتخاب کنید.

در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از فهرست پیام های ستاره دار را مشاهده کنید.

نمونه‌ای از فهرست پیام های ستاره دار یا Starred messages در واتساپ

نحوه مشاهده پیام های دارای ستاره مربوط به یک گفتگوی مشخص

برای مشاهده پیام های ستاره دار مربوط به یک گفتگوی مشخص کافیست ابتدا به همان گفتگو در واتساپ مراجعه کنید. سپس روی نام گفتگو ضربه بزنید یا کلیک کنید.

ضربه زدن روی نام گفتگو در واتساپ

در ادامه گزینه پیام‌های ستاره دار یا Starred messages را از میان گزینه‌های نمایان شده انتخاب کنید تا به فهرست پیام های ستاره دار همان گفتگو دسترسی پیدا کنید.

گزینه پیام های ستاره دار یا Starred messages مربوط به یک گفتگو در واتساپ

نکاتی در مورد Starred messages در واتساپ

مخاطبین شما متوجه پیامی که شما ستاره دار کرده‌اید نخواهند شد. در واقع تنها خودتان هستید که می‌توانید لیست پیام‌های ستاره‌دارتان را مشاهده کنید.

پیام هایی که برای ستاره دار کردن انتخاب می‌کنید می‌تواند متعلق به خود شما باشد یا دیگران برای شما ارسال کرده باشند.

در iPhone امکان ستاره دار کردن همزمان چند پیام وجود ندارد.

شما علاوه بر پیام های متنی می‌توانید رسانه ها (مانند تصاویر و ویدئوها) را هم ستاره دار کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *