تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آشنایی با جزئیات ریبون دستورات در مایکروسافت پاورپوینت

ریبون (Ribbon) یا روبان دستورات یکی از بخش‌های اصلی و پرکاربرد در رابط کاربری مایکروسافت پاورپوینت است. این بخش به شکل پیشفرض پایین نوار عنوان قرار گرفته و بسیاری از ابزارها و دستورات پاورپوینت را دربرمی‌گیرد. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت پاورپوینت با ریبون و جزئیات آن بیشتر آشنا می‌شوید.

ساختار و ظاهر ریبون در مایکروسافت پاورپوینت

ریبون در مایکروسافت پاورپوینت از زبانه های مختلفی مانند Home, Insert و … تشکیل شده است. در هرکدام از این زبانه‌ها تعدادی دستور مرتبط در قالب دکمه های ساده یا چندگزینه‌ای، لیست های کشویی و … نگه‌داری می‌شود. البته زبانه File از این ماجرا مستثنی است و کلیک روی آن کاربر را به بخشی موسوم به نمای پشت صحنه (یا Backstage view) هدایت می‌کند.

نمایی از ریبون دستورات در مایکروسافت پاورپوینت
نمایی از ریبون دستورات در Microsoft PowerPoint

بسیاری از جزئیات ریبون شامل مفهوم زبانه ها، انواع زبانه ها و نحوه پنهان یا مینیمایز کردن ریبون در مایکروسافت پاورپوینت مشابه با ریبون مایکروسافت ورد است. بنابراین شما می‌توانید برای این منظور به مقاله آشنایی با جزئیات ریبون دستورات در مایکروسافت ورد نگاهی بیندازید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *