کنفرانس تحت وب Web Conference

کنفرانس تحت وب یا Web Conference چیست؟

کنفرانس تحت وب به گونه‌ای از همایش‌ها گفته می‌شود که با کمک فناوری‌های مبتنی بر وب برگزار می‌شوند و امکان برقراری میتینگ‌ها و سمینارهای مختلف در میان کاربران سراسر دنیا را فراهم می‌کند.

بر بستر وب کنفرانس‌ها معمولا خدمات مختلفی از قبیل ارتباط ویدیویی زنده، ارتباط صوتی، گفتگوی متنی، نمایش اسلایدشو و … ارائه می‌شود. بسته به کیفیت و نوع این خدمات، در اغلب موارد لازم است تمامی شرکت‌کنندگان در کنفرانس از ارتباط اینترنتی پرسرعتی برخوردار باشند.

معمولا مخاطبین این نوع کنفرانس‌ها از طریق مرورگر وب می‌توانند در همایش شرکت کنند و در صورت لزوم به تعامل با دیگر کاربران بپردازند. البته برخی از سرویس‌دهندگان Web Conference ها از نرم‌افزارهای ویژه‌ای برای این امر استفاده می‌کنند.

وبینار (سمینار تحت وب یا Webinar) نیز گونه‌ای مشهور از کنفرانس‌های تحت وب به شمار می‌رود که طی آن یک سخنرانی، پرزنتیشین یا ورکشاپ از طریق وب برگزار می‌شود. با توجه به عدم نیاز به هزینه برای محل برگزاری و همچنین فراهم آوردن امکان شرکت در همایش برای کاربران مختلف در سراسر دنیا، بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها از وبینار و کنفرانس‌های تحت وب برای برگزاری همایش‌های خود استفاده می‌کنند.

کنفرانس تحت وب
کنفرانس تحت وب

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *