اشتراک افزار Shareware

اشتراک افزار یا Shareware چیست؟

اشتراک افزار (Shareware) نوعی نرم افزار است که در ابتدا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و کاربران مجاز به تکثیر آن هستند. با این وجود تولیدکنندگان Shareware ها برخلاف Freeware ها و نرم افزارهای منبع باز با روش‌های مختلفی به دنبال کسب درآمد از محصول خود می باشند.

امروزه نرم افزارها و بازی‌های فراوانی در قالب Shareware عرضه می‌شوند. با توجه به رایگان بودن اولیه‌ی محصول، مدل اشتراک افزار به توزیع سریع‌تر یک محصول نرم افزاری کمک فراوانی می‌کند.

آگهی افزار (Adware)، امتحان افزار (Trialware)، اهدا افزار (Donationware) و فریمیوم (Freemium) از جمله مهم‌ترین انواع اشتراک افزارها هستند که به طرق مختلفی نظیر جذب آگهی، اعمال محدودیت زمانی در نسخه‌ی اولیه، درخواست حمایت مالی از تولیدکننده، اعمال محدودیت در قابلیت‌های رایگان و … به دنبال جذب سرمایه از محصول نرم افزاری خود هستند.

پیوندهای پیشنهادی تک دیک

لینک واژه در ویکیپدیا

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *