تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

حرکت بین پاورقی و پی نوشت ها و حذف آن ها در مایکروسافت ورد

حرکت دستی بین پاورقی ها و پی نوشت ها در ورد با اسکرول کردن سند (به خصوص در یک سند بزرگ) می‌تواند کاری زمانبر باشد. از طرفی آشنایی با نحوه حذف پاورقی و پی نوشت ها نیز به اندازه درج آن‌ها ضروری است. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه حرکت بین پاورقی (Footnote) ها و پی نوشت (Endnote) ها و همچنین نحوه حذف آن‌ها آشنا می‌شوید.

چگونه بین Footnote ها و Endnote ها حرکت کنیم؟

برای حرکت بین پاورقی ها و پی نوشت ها (رفتن به آیتم بعدی و قبلی) در مایکروسافت ورد کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: به زبانه References در ریبون مایکروسافت ورد مراجعه کنید.

گام دوم: برای رفتن به پاورقی بعدی روی گزینه Next Footnote در گروه Footnotes کلیک کنید. به این ترتیب اگر در متن سند قرار دارید کرسر متنی به نشانه بعدی پاورقی در متن هدایت می‌شود. اگر هم داخل بخش پاورقی ها باشید کرسر به آیتم بعدی در بخش پاورقی ها منتقل می‌شود.

رفتن به پاورقی با کمک گزینه Next Footnote در زبانه References ریبون در مایکروسافت ورد

برای رفتن به پاورقی قبلی و همچنین پی نوشت بعدی یا قبلی می‌توانید ابتدا روی فلش کنار گزینه Next Footnote در ریبون کلیک کنید. سپس از لیست نمایان شده یکی از گزینه‌های Previous Footnote (پاورقی قبلی)، Next Endnote (پی‌نوشت بعدی) یا Previous Endnote (پی‌نوشت قبلی) را انتخاب کنید.

رفتن به پاورقی و پی نوشت قبلی و بعدی با کمک گزینه های لیست Next Footnote در ورد

با دابل کلیک روی نشانه پاورقی یا پی نوشت در بدنه متن سند به آیتم مربوط به آن در بخش پاورقی یا پی نوشت هدایت می‌شوید. همچنین با دابل کلیک روی نشانه های هر آیتم در بخش پاورقی یا پی نوشت نیز به واژه متناظر با آن در متن منتقل می‌شوید.

دابل کلیک روی نشانه یک پاورقی در ورد برای رفتن به آیتم مربوط در بخش پاورقی
دابل کلیک روی نشانه یک پاورقی در ورد، کرسر متنی را به آیتم مربوط در بخش پاورقی منتقل می‌کند.

برای رفتن به بخش پاورقی و پی نوشت هم می‌توانید روی گزینه Show Notes در گروه Footnotes از زبانه References کلیک کنید.

رفتن به بخش پاورقی یا پی نوشت در ورد با کمک گزینه Show Notes

حذف پاورقی و پی نوشت در مایکروسافت ورد

برای حذف پاورقی یا پی نوشت لازم است ابتدا نشانه آن را داخل متن انتخاب کنید. سپس کلید Delete را فشار دهید. به این ترتیب نشانه و آیتم مربوط به آن در بخش پاورقی یا پی‌نوشت حذف می‌شوند.

انتخاب نشانه پاورقی در متن داخل سند ورد و فشردن کلید Delete برای حذف پاورقی
با انتخاب نشانه پاورقی یا پی‌نوشت و فشردن کلید Delete، پاورقی یا پی‌نوشت موردنظر حذف می‌شود.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *