تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

اضافه کردن متن به شکل در مایکروسافت ورد

گاهی اوقات پس از رسم فلوچارت و برخی اشکال لازم می‌شود داخل شکل متنی بنویسید. خوشبختانه این کار برای تمام شکل ها در مایکروسافت ورد به آسانی قابل انجام است. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه افزودن متن به شکل و ویرایش آن آشنا می‌شوید.

بیشتر بخوانید: نحوه رسم شکل در مایکروسافت ورد

چگونه در ورد به شکل متن اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن متن به شکل در اسناد ورد کافیست ابتدا شکل موردنظر را انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید روی شکل کلیک کنید. سپس متن دلخواه خود را وارد کنید. به این ترتیب متن روی شکل نمایش داده می‌شود.

نوشتن متن داخل یک شکل در ورد

علاوه بر روش فوق، می‌توانید روی شکل راست کلیک کنید و گزینه Edit Text را انتخاب کنید. به این ترتیب امکان نوشتن و ویرایش متن داخل شکل فراهم می‌شود.

گزینه Edit Text در منوی راست کلیک یک شکل برای نوشتن متن و ویرایش آن
گزینه Edit Text در منوی راست کلیک یک شکل

تغییر ظاهر و اندازه متن داخل اشکال

مشابه با متون عادی داخل سند می‌توانید فرمت و ظاهر متن داخل شکل را نیز تغییر دهید. برای مثال می‌توانید ابتدا متن یا بخشی از آن را با کمک ماوس انتخاب کنید. سپس نوع یا خصوصیات فونت و متن از قبیل اندازه فونت، رنگ متن و … را از طریق زبانه Home در ریبون ورد مشخص کنید. همچنین می‌توانید از نوار ابزار کوچک (یا Mini Toolbar که به صورت موقت کنار متن انتخابی ظاهر می‌شود) استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تغییر طرح، اندازه و استایل فونت در مایکروسافت ورد

بیشتر بخوانید: تغییر فرمت و جهت متن داخل شکل در مایکروسافت ورد

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *