تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

لغو تغییرات و بازنشانی تصویر در مایکروسافت ورد

اگر روی یک تصویر در مایکروسافت ورد تغییراتی انجام داده‌اید و می‌خواهید آن را به حالت ابتدایی برگردانید خوشبختانه انجام این کار به سادگی امکان‌پذیر است. برای این منظور می‌توانید از قابلیت آندو یا دکمه Reset Picture کمک بگیرید. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه لغو تغییرات تصویر و بازنشانی تصویر به حالت اصلی آشنا می‌شوید.

آندو کردن تغییرات تصویر در ورد

اگر بلافاصله پس از انجام تغییرات روی تصویر تصمیم گرفتید آن را به حالت قبلی برگردانید می‌توانید از قابلیت آندو در ورد کمک بگیرید. در این روش می‌توانید تغییرات را تا جایی که لازم است آندو کنید یا این کار را آنقدر ادامه دهید که تصویر به حالت اصلی خود برگردد.

بیشتر بخوانید: آموزش آندو، ریدو و تکرار اعمال در مایکروسافت ورد

بازنشانی تصویر یا لغو تمام تغییرات تصویر در ورد

اگر تغییراتی روی تصویر انجام داده‌اید و مدتی بعد تصمیم گرفتید تصویر را به حالت اصلی برگردانید این روش به شما کمک می‌کند. برای ریست کردن یا بازنشانی تصویر در این روش کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: تصویر موردنظر را انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید یک بار روی تصویر کلیک کنید.

گام دوم: به زبانه Format مربوط به تصاویر (زیرمجموعه Picture Tools) در ریبون ورد مراجعه کنید. (فراموش نکنید این زبانه از جمله زبانه‌های محیطی ورد می‌باشد و در حالت عادی پنهان است. در واقع با کلیک روی تصویر یا انتخاب آن، این زبانه به صورت خودکار نمایان می‌شود). سپس روی فلش کنار دکمه Reset Picture در گروه Adjust کلیک کنید. با انجام این کار منویی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود.

دکمه Reset Picture برای بازنشانی تصویر به حالت اصلی در ورد

گام سوم: برای بازنشانی تصویر از لحاظ تغییرات فرمتینگ، گزینه Reset Picture را انتخاب کنید. (کلیک روی دکمه Reset Picture به جای فلش کنار آن نیز همین نتیجه را در پی خواهد داشت). اما اگر مایلید علاوه بر تغییرات فرمتینگ، اندازه تصویر نیز بازنشانی شود گزینه Reset Picture & Size را انتخاب کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *