تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

ذخیره فرمول برای استفاده مجدد در مایکروسافت ورد

اگر می‌خواهید از یک فرمول یا رابطه بارها و بارها در اسناد ورد استفاده کنید می‌توانید آن را برای استفاده مجدد ذخیره کنید. به این ترتیب برای درج مجدد فرمول در صفحه‌ها یا سندهای دیگر کافیست به گالری فرمول های آماده ورد مراجعه کنید و روی فرمول ذخیره شده خود کلیک کنید تا در محل فعلی کرسر متنی درج شود. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه ذخیره رابطه های ریاضی آشنا می‌شوید.

چگونه فرمول های پرکاربرد خود را در ورد ذخیره کنیم؟

برای ذخیره یک رابطه در مایکروسافت ورد می‌توانید ابتدا روی فلش کنار جعبه رابطه کلیک کنید. سپس گزینه Save as New Equation را از لیست انتخاب کنید.

گزینه Save as New Equation در منویی که با کلیک روی فلش کنار فرمول نمایان می‌شود. از این گزینه برای ذخیره فرمول در گالری فرمول های آماده ورد استفاده می‌شود.

به این ترتیب دیالوگ باکسی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود. در قسمت Name، نام دلخواهی برای فرمول یا رابطه خود انتخاب کنید و روی دکمه OK کلیک کنید.

انتخاب نام برای ذخیره فرمول در فهرست فرمول ها و رابطه های ریاضی آماده ورد

با انجام این کار، فرمول به فهرست فرمول های آماده ورد اضافه می‌شود. کافیست از گزینه Equation در زبانه Insert برای یافتن فرمول خود و درج آن استفاده کنید.

فرمول ذخیره شده خود را می‌توانید در گالری فرمول های آماده ورد از طریق گزینه Equation در زبانه Insert پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه درج فرمول های آماده در مایکروسافت ورد

بیشتر بخوانید: نحوه تایپ فرمول و رابطه های ریاضی در مایکروسافت ورد

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *