تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

قرینه یا آینه کردن تصویر در مایکروسافت ورد

قرینه کردن تصویر یکی از ویرایش های رایجی است که روی تصاویر در مایکروسافت ورد قابل انجام است. شما در مایکروسافت ورد می‌توانید هر تصویری را به صورت افقی یا عمودی آینه کنید. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه انجام این کار آشنا می‌شوید.

چگونه یک تصویر را در ورد به صورت افقی یا عمودی آینه و قرینه کنیم؟

برای آینه کردن یا معکوس کردن یک تصویر به صورت افقی یا عمودی کافیست متناسب با نیاز خود از روش‌های ساده زیر استفاده کنید.

روش عادی برای قرینه‌سازی تصویر به صورت خودکار

در این روش، تصویر موردنظر مطابق با مراحل زیر بدون تغییر اندازه و به صورت خودکار قرینه می‌شود:

گام اول: تصویر موردنظر را انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید یک بار روی تصویر کلیک کنید.

گام دوم: به زبانه Format مربوط به تصاویر در ریبون ورد مراجعه کنید. (فراموش نکنید این زبانه از جمله زبانه‌های محیطی ورد می‌باشد و در حالت عادی پنهان است. در واقع با کلیک روی تصویر یا انتخاب آن، این زبانه به صورت خودکار نمایان می‌شود). سپس روی گزینه Rotate در گروه Arrange کلیک کنید. به این ترتیب فهرستی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود. در ادامه برای آینه کردن تصویر به صورت افقی یا عمودی، گزینه Flip Horizontal یا Flip Vertical را انتخاب کنید.

گزینه های Flip Horizontal و Flip Vertical برای معکوس کردن افقی و عمودی تصویر و عکس در مایکروسافت ورد

با انجام این کار تصویر بلافاصله معکوس می‌شود. در تصویر زیر نتیجه آینه‌سازی یک عکس به صورت افقی و عمودی را مشاهده می‌کنید.

نتیجه آینه کردن یک تصویر در ورد به صورت افقی و عمودی

قرینه سازی دستی تصویر با کمک گیره های تغییر اندازه ورد

در این روش می‌توانید از گیره‌های تغییر اندازه برای قرینه یا آینه‌سازی تصویر کمک بگیرید. برای این منظور کافیست پس از انتخاب تصویر، یک گیره را از سمتی به سمت دیگر بکشید و رها کنید.

برای مثال می‌توانید گیره تغییر اندازه وسط سمت راست را از راست به چپ بکشید و این کار را تا حدی ادامه دهید که این گیره از گیره‌های سمت چپ عبور کند. به این ترتیب همزمان با تغییر اندازه می‌توانید تصویر را قرینه کنید. فراموش نکنید در این روش، متناسب با میزان جابجایی گیره ممکن است اندازه تصویر هم تغییر کند.

قرینه کردن تصویر به صورت دستی با کمک گیره تغییر اندازه ورد

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *