قرینه یا آینه کردن تصویر در مایکروسافت ورد

قرینه کردن تصویر یکی از ویرایش های رایجی است که روی تصاویر در مایکروسافت ورد قابل انجام است. شما در مایکروسافت ورد می‌توانید هر تصویری را به صورت افقی یا عمودی آینه کنید. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه انجام این کار آشنا می‌شوید.

چگونه یک تصویر را در ورد به صورت افقی یا عمودی آینه یا قرینه کنیم؟

برای آینه کردن یا معکوس کردن یک تصویر به صورت افقی یا عمودی کافیست مراحل ساده زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: تصویر موردنظر را انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید یک بار روی تصویر کلیک کنید.

گام دوم: به زبانه Format مربوط به تصاویر در ریبون ورد مراجعه کنید. (فراموش نکنید این زبانه از جمله زبانه‌های محیطی ورد می‌باشد و در حالت عادی پنهان است. در واقع با کلیک روی تصویر یا انتخاب آن، این زبانه به صورت خودکار نمایان می‌شود). سپس روی گزینه Rotate در گروه Arrange کلیک کنید. به این ترتیب فهرستی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود. در ادامه برای آینه کردن تصویر به صورت افقی یا عمودی، گزینه Flip Horizontal یا Flip Vertical را انتخاب کنید.

گزینه های Flip Horizontal و Flip Vertical برای معکوس کردن افقی و عمودی تصویر و عکس در مایکروسافت ورد

با انجام این کار تصویر بلافاصله معکوس می‌شود. در تصویر زیر نتیجه آینه‌سازی یک عکس به صورت افقی و عمودی را مشاهده می‌کنید.

نتیجه آینه کردن یک تصویر در ورد به صورت افقی و عمودی

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *