تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

تغییر اندازه تصویر در مایکروسافت ورد

تغییر اندازه تصویر یکی از رایج‌ترین ویرایش هایی است که روی تصاویر انجام می‌شود. در اسناد مایکروسافت ورد نیز انجام این کار روی تصاویر به سادگی امکان‌پذیر است. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه تغییر اندازه یا ابعاد تصویر آشنا می‌شوید.

بیشتر بخوانید: نحوه درج یا اضافه کردن تصویر به سند در ورد

چگونه اندازه یک تصویر را در ورد تغییر دهیم؟

برای تغییر اندازه یک تصویر در ورد کافیست مراحل ساده زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: روی تصویر موردنظر در سند ورد کلیک کنید. با انجام این کار تعدادی گیره در چهار گوشه و همچنین مرکز هر ضلع از تصویر نمایان می‌شود. در تصویر نمونه زیر این گیره ها در قالب دایره‌های کوچکی اطراف تصویر قابل مشاهده هستند.

گیره‌های تغییر اندازه تصویر هنگامی که تصویر انتخاب شده است نمایان می شوند.

گام دوم: متناسب با نحوه تغییر اندازه، نشانگر ماوس را روی یکی از گیره های اطراف تصویر قرار دهید. سپس برای بزرگ (یا کوچک) کردن تصویر با کمک ماوس گیره موردنظر را به سمت خارج (یا داخل) بکشید. پس از اینکه به اندازه کافی تصویر را بزرگ یا کوچک کردید گیره را رها کنید (عمل دراگ و دراپ).

  • برای تغییر پهنای تصویر می‌توانید از گیره های سمت راست یا چپ کمک بگیرید.
  • برای تغییر ارتفاع تصویر می‌توانید از گیره های بالا یا پایین کمک بگیرید.
  • برای تغییر پهنا و ارتفاع تصویر به شکلی که نسبت ابعاد تصویر حفظ شود می‌توانید از گیره های موجود در چهار گوشه تصویر کمک بگیرید. همچنین می‌توانید با مراجعه به گروه Size در زبانه Format، مقدار دقیق پهنا یا ارتفاع را مشابه با تصویر زیر در فیلدهای موجود به صورت دستی وارد کنید و با فشردن کلید Enter اندازه تصویر را با حفظ تناسب ابعاد، تغییر دهید. (فراموش نکنید زبانه Format از جمله زبانه‌های محیطی ورد می‌باشد و در حالت عادی پنهان است. در واقع با کلیک روی تصویر یا انتخاب آن، این زبانه به صورت خودکار نمایان می‌شود).

تعیین پهنا و ارتفاع تصویر با کمک فیلدهای Width و Height در زبانه Format ورد

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *