تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

تغییر موقعیت و جابجایی تصویر روی صفحه در مایکروسافت ورد

جابجایی تصویر و تغییر موقعیت آن روی صفحه یکی از ویرایش های ساده‌ای است که به راحتی در مایکروسافت ورد قابل انجام است. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه جابجایی دستی و تغییر موقعیت عکس ها در اسناد ورد آشنا می‌شوید.

چگونه یک تصویر را در سند ورد جابجا کنیم؟

برای جابجا کردن یک تصویر در میان محتواهای مختلف موجود در سند ورد کافیست ابتدا نشانگر ماوس را روی تصویر قرار دهید تا به صورت یک فلش چهارجهتی تغییر شکل پیدا کند. سپس تصویر را با کمک ماوس از محل فعلی به محل موردنظر در سند بکشید و رها کنید.

چگونه موقعیت یک تصویر را در صفحه فعلی یک سند ورد تغییر دهیم؟

برای تغییر موقعیت تصویر در صفحه کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: تصویر را انتخاب کنید.

گام دوم: به زبانه Format مربوط به تصاویر در ریبون ورد مراجعه کنید. (فراموش نکنید این زبانه از جمله زبانه‌های محیطی ورد می‌باشد و در حالت عادی پنهان است. در واقع با کلیک روی تصویر یا انتخاب آن، این زبانه به صورت خودکار نمایان می‌شود). سپس روی گزینه Position در گروه Arrange کلیک کنید. به این ترتیب فهرستی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود.

فهرست تعیین موقعیت تصویر در صفحه - گزینه Position در زبانه Format تصویر ورد

گزینه های موجود در قسمت With Text Wrapping تصویر را مطابق با یکی از حالت ها در وسط، بالا یا پایین و سمت راست یا چپ صفحه درحالیکه توسط متن احاطه شده قرار می‌دهد.

گام سوم: یکی از آیتم‌های موجود در فهرست را انتخاب کنید تا تصویر به موقعیت مربوطه در صفحه منتقل شود. (با قرار گرفتن نشانگر ماوس روی هر گزینه، پیش‌نمایشی از موقعیت جدید روی صفحه نمایش داده می‌شود).

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *