تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

درج آیکن در سند مایکروسافت ورد

شما می‌توانید در سندهای مایکروسافت ورد علاوه بر تصاویر و اشکال از آیکن های آماده نیز استفاده کنید. این مجموعه آیکن های آماده امکان درج تصاویر رایگانی در موضوعات مختلف با امکان رنگ آمیزی دلخواه، تغییر اندازه و چرخش بدون افت کیفیت و … را فراهم می‌کند. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه درج آیکن ها داخل سند آشنا می‌شوید.

چگونه در سند ورد یک آیکن اضافه کنیم؟

برای دسترسی به مجموعه آیکن های ورد و اضافه کردن آن‌ها در سند لازم است به اینترنت متصل شوید. پس از اینکه از اتصال به اینترنت مطمئن شدید برای درج آیکن داخل سند ورد کافیست مراحل ساده زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: کرسر متنی را در محلی داخل سند قرار دهید که می‌خواهید آیکن درج شود. (برای این منظور می‌توانید روی محل موردنظر کلیک کنید).

گام دوم: به زبانه Insert در ریبون ورد مراجعه کنید. سپس در گروه Illustrations روی گزینه Icons کلیک کنید.

گزینه Icons در زبانه Insert برای اضافه کردن آیکن به سند مایکروسافت ورد

گام سوم: در این مرحله فهرست مجموعه آیکن ها از اینترنت دریافت می‌شود و در پنجره ای مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود.

نمایی از فهرست آیکن های آماده برای درج در سند مایکروسافت ورد

شما می‌توانید با مرور این فهرست یا جستجو در آن (با کمک جعبه جستجوی بالای پنجره)، آیکن دلخواه خود را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود. همچنین می‌توانید با مراجعه به دسته بندی های موجود در نوار کناری، آیکن هایی با موضوع مشخص را مشاهده و انتخاب کنید. شما می‌توانید هر تعداد آیکن که مایلید در سند درج شود را با این روش انتخاب کنید. به این ترتیب یک علامت تیک کنار آیکن‌های انتخابی ظاهر می‌شود.

انتخاب آیکن ها برای اضافه کردن در سند ورد

گام چهارم: در انتها روی دکمه Insert کلیک کنید تا آیکن یا آیکن های انتخابی در محل کرسر متنی به صورت تصاویر مجزا درج شوند.

نمایی از تصاویر آیکن های اضافه شده در سند مایکروسافت ورد

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *