تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

افزایش سایز سینه با پروتز سینه و سرطان سینه

یکی از راه های بزرگ کردن سینه در خانم ها استفاده از پروتز سینه می‌باشد که برای این منظور می‌توان از برندهای مختلف پروتز سینه استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که اینکار صرفا باید نزد فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت بگیرد.

مطلبی که در این صفحه مطالعه می‌کنید صرفا یک رپورتاژ آگهی است و تمام محتوای آن توسط سفارش دهنده آگهی تهیه شده است. تک دیک هیچ‌گونه مسئولیتی پیرامون این مطلب و محتوای صفحاتی که به آن‌ها در این مطلب لینک داده شده است یا خدمات مرتبط با آن‌ها بر عهده نمی‌گیرد. به علاوه ما صحت نوشته های این مطلب (از جمله محتوای علمی و پزشکی) و استناد به آن را تأیید نمی‌کنیم. کسب اطلاعات کافی و صحت سنجی این مطلب بر عهده شما خواهد بود.

سوال و مشکلاتی که اغلب برای خانم هایی که قصد انجام این جراحی را دارند اینست که آیا پروتز سینه باعث ایجاد سرطان در سینه می‌شود یا خیر که در این مقاله می‌خواهیم این موضوع رو با یکدیگر بررسی کنیم و با استناد به سایت بدانیم در مقاله افزایش سایز سینه به بررسی این موضوع بپردازیم.

آیا پروتز سینه باعث سرطان می‌شود؟

با توجه به آمار سازمان fad.gov به طور کلی پروتز سینه باعث سرطان سینه نمی‌شود و همچنین شانس سرطان سینه شما را نیز افزایش نمی‌دهد.

چه کسی در معرض خطر است؟

ALCL شکل نادری از سرطان سینه است که در افرادی که پروتز سینه داشتند مشاهده شده است. حتی اگر ایمپلنت دارید، شانس شما برای ابتلا به ALCL بسیار کم است.

کارشناسان تخمین می‌زنند که از هر 50000 زنی که ایمپلنت دارند، یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود.

اگر پروتز سینه دارید یا در فکر انجام آن بوده‌اید، نکاتی وجود دارد که باید بدانید:

 • سینه های خود را به طور منظم بررسی کنید
 • وجود تورم را جدی بگیرید
 • وجود توده یا سایر تغییرات در شکل سینه را جدی بگیرید
 • درد در سینه یا نزدیکی آن که منظم یا ثابت باشد را جدی بگیرید
 • سفت شدن در سینه یا بافت اسکار جدید

این موارد می‌توانند نشانه هایی از ابتلا به ALCL باشند. اما آنها همچنین می‌توانند نشانه چیزهای دیگری مانند پارگی ایمپلنت باشند. به همین دلیل اگر متوجه تغییراتی در سینه خود شدید، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

ALCL چیست؟

همان گونه که در بالا اشاره شد ALCL نوعی سرطان نادر است که معمولاً قابل درمان است، به خصوص زمانی که زود تشخیص داده شود. برای تشخیص اینکه آیا شما ALCL دارید، پزشکان از بیوپسی سوزنی و آزمایش تصویربرداری مانند سونوگرافی یا ماموگرافی استفاده می‌کنند. درمان اولیه معمولاً شامل برداشتن ایمپلنت و هر بافتی است که سرطان دارد.

اگر پروتز سینه دارید، ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که چگونه ایمپلنت‌های خاصی با سرطان نادر مرتبط هستند، چرا لزوماً نیازی به برداشتن آن‌ها نیست، و چرا باید در صورت داشتن علائم یا نگرانی غیرعادی با پزشک مشورت کنید.

درباره ایمپلنت سینه و ALCL

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای اولین بار در سال 2011 به یک منبع قابل اعتماد احتمالی بین ایمپلنت سینه و سرطان اشاره کرد. این سرطان سینه نیست، بلکه یک سرطان سیستم ایمنی به نام لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک (ALCL) است.

ALCL مرتبط با ایمپلنت سینه در بافت اسکار و مایع نزدیک ایمپلنت ایجاد می‌شود. مانند هر سرطانی، می‌تواند گسترش یابد و بدون درمان، می‌تواند یک سرطان کشنده باشد.

یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که بین ایمپلنت سینه و افزایش خطر BIA-ALCL ارتباط وجود دارد. البته این تحقیقات نشان داده که این خطر بسیار کم  است و در موارد زیر برآورد شده است:

 • یک نفر در 35000 نفر در سن 50 سالگی
 • یک نفر در 12000 نفر در سن 70 سالگی
 • یک نفر در 7000 نفر در سن 75 سالگی

علائم ALCL چیست؟

علائم ALCL سیستمیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تورم غدد لنفاوی
 • تب
 • تعریق شبانه
 • کاهش وزن
 • علائم می‌تواند شامل ضایعات پوستی باشد که بهبود نمی‌یابند.

آیا ایمپلنت سینه خطر ابتلا به انواع دیگر سرطان را افزایش می‌دهد؟

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ایمپلنت سینه خطر ابتلا به انواع دیگر سرطان را افزایش می‌دهد وجود ندارد. این شامل سرطان سینه نیز می‌شود.

یک مطالعه در سال 2015 منتشر شده است که خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان دارای ایمپلنت‌های زیبایی سینه بررسی کرد. در آنها هیچ خطری از لحاظ افزایش احتمال سرطان سینه گزارش نشده است.

آیا انواع خاصی از پروتز سینه خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟

ایمپلنت‌های سطحی بافت‌دار و زبر نسبت به ایمپلنت‌های سطح صاف با خطر بیشتری همراه هستند. به طور کلی بر روی تمام پروتزها یک جنس سیلیکون کاور می‌شود که بر اساس نوع سطح پوشش به سه دسته تقسیم بندی می‌شود:

 • پروتزهایی با سطح صاف (Smooth)
 • پروتزهایی با سطح زبر (Ten Tured) که سطح آنها معمولا حالت مخملی دارد.

قبل و بعد از پروتز سینه چه باید بدانید و چه باید کرد؟

چندین نکته مهم وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری برای انجام جراحی ایمپلنت سینه در نظر بگیرید.

FDA لیستی از نکات تجدید نظر شده قبل از انجام ایمپلنت سینه و خطرات و عوارض در دسترس دارد تا به شما کمک کند اگر در حال بررسی بزرگ کردن سینه، بازسازی با ایمپلنت، یا تجدید نظر (جایگزینی) ایمپلنتی هستید که قبلاً آن را انجام داده‌اید، به طور کامل مطلع شوید.

اما مهمتر از همه این است که شما و جراحتان در مورد اهداف و انتظارات خود در مورد کاشت ایمپلنت سینه، مزایا و خطرات و همچنین نظارت بر پروتز سینه از نظر عوارض تا زمانی که آنها را دارید، و در نهایت برداشتن یا جایگزینی آن صحبت کنید.

در آخر باید گفت که اگر ایمپلنت دارید اما بدون علامت هستند، نیازی به برداشتن آنها به دلیل احتمال سرطان سینه وجود ندارد. بلکه باید به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید تا آنها را بررسی کند. سعی کنید با پزشک خود در مورد خطرات و مزایای کاشت سینه و جراحی برای برداشتن آنها صحبت کنید.

منبع: سایت fad.gov

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *