تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آموزش روش‌های مختلف حذف متن در مایکروسافت ورد

یکی از رایج‌ترین اعمال در مایکروسافت ورد حذف و پاک کردن کامل یا بخشی از متن موجود در یک سند است. از همینرو در ورد روش‌های متنوعی برای حذف متن در نظر گرفته شده است. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با روش‌ها و ترفندهای مختلف حذف متن در این واژه پرداز آشنا می‌شوید.

چگونه متنی را در مایکروسافت ورد حذف کنم؟

حذف کاراکتر به کاراکتر

حذف حرف به حرف یا در حالت کلی‌تر حذف کاراکتر به کاراکتر متن یکی از ابتدائی‌ترین روش‌های مورد استفاده برای حذف متن است. اگر هنگام تایپ کردن یا بازبینی متن با حرف، عدد یا نمادی روبرو شدید که اضافی است این روش بهترین گزینه برای حذف کاراکتر موردنظر خواهد بود. برای این منظور می‌توانید از دو روش ساده زیر استفاده کنید.

حذف کاراکتر قبل از کرسر با استفاده از کلید Backspace

استفاده از کلید Backspace یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای حذف کاراکتر به کاراکتر متن به شمار می‌رود. در واقع فشردن این کلید کاراکتر قبل از کرسر متنی را حذف می‌کند.

برای استفاده از این روش کافیست ابتدا کرسر را به محلی که می‌خواهید کاراکتر قبل از آن حذف شود منتقل کنید. (برای این منظور می‌توانید به سادگی روی محل موردنظر کلیک کنید یا از کلیدهای کرسر کمک بگیرید). حالا با فشردن کلید Backspace کاراکتر قبل از کرسر حذف می‌شود. اگر مایلید کاراکترهای بیشتری حذف شوند می‌توانید کلید Backspace را به تعداد موردنیاز فشار دهید.

حذف کاراکتر قبل از کرسر با فشردن Backspace
حذف کاراکتر قبل از کرسر با فشردن Backspace

حذف کاراکتر پس از کرسر با استفاده از کلید Delete

استفاده از کلید Delete نیز یکی دیگر از روش‌های رایج برای حذف کاراکتر به کاراکتر متن به شمار می‌رود. در واقع فشردن این کلید کاراکتر پس از کرسر متنی را حذف می‌کند.

برای استفاده از این روش کافیست ابتدا کرسر را به محلی که می‌خواهید کاراکتر پس از آن حذف شود منتقل کنید. (برای این منظور می‌توانید به سادگی روی محل موردنظر کلیک کنید یا از کلیدهای کرسر کمک بگیرید). حالا با فشردن کلید Delete کاراکتر پس از کرسر حذف می‌شود. اگر مایلید کاراکترهای بیشتری حذف شوند می‌توانید کلید Delete را به تعداد موردنیاز فشار دهید.

حذف کاراکتر پس از کرسر با فشردن Delete
حذف کاراکتر پس از کرسر با فشردن Delete

حذف کلمه به کلمه

اگر مایلید کلمه‌ای را در متن به طور کامل حذف کنید یا ترجیح می‌دهید برای حذف سریع‌تر بخشی از متن، آن را به صورت کلمه به کلمه حذف کنید این روش به شما کمک خواهد کرد. در این روش مطابق با دو حالت زیر از ترکیب کلید Ctrl همراه با کلیدهای Backspace و Delete استفاده می‌شود.

حذف کلمه یا واژه قبل از کرسر با استفاده از میانبر Ctrl+Backspace

در این روش کافیست ابتدا کرسر را به محلی که می‌خواهید کلمه قبل از آن حذف شود منتقل کنید. حالا با فشردن میانبر صفحه کلید Ctrl+Backspace کلمه قبل از کرسر حذف خواهد شد. برای حذف کلمات بیشتر کافیست فشردن همین میانبر را به تعداد موردنیاز ادامه دهید.

حذف کلمه قبل از کرسر با کمک میانبر Ctrl+Backspace
حذف کلمه قبل از کرسر با کمک میانبر Ctrl+Backspace

حذف کلمه یا واژه پس از کرسر با استفاده از میانبر Ctrl+Delete

در این روش کافیست ابتدا کرسر را به محلی که می‌خواهید کلمه پس از آن حذف شود منتقل کنید. حالا با فشردن میانبر صفحه کلید Ctrl+Delete کلمه پس از کرسر حذف می‌شود. برای حذف کلمات بیشتر کافیست فشردن همین میانبر را به تعداد موردنیاز ادامه دهید.

حذف کلمه پس از کرسر با کمک میانبر Ctrl+Delete
حذف کلمه پس از کرسر با کمک میانبر Ctrl+Delete

حذف متن انتخاب شده در مایکروسافت ورد

اگر می‌خواهید بخشی از متن را به یکباره حذف کنید روش مناسب‌تری برای شما وجود دارد. در این روش کافیست ابتدا متن موردنظر خود را با کمک شیوه‌های مختلف انتخاب کنید. سپس می‌توانید با فشردن کلید Backspace یا Delete متن انتخاب شده را حذف کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با روش‌های انتخاب کامل یا بخشی از متن در مایکروسافت ورد

حذف متن انتخاب شده با کلید Backspace یا Delete
حذف متن انتخاب شده با کلید Backspace یا Delete

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *