تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

مشکلات متداول یخسازهای یخچال و ساید بای ساید

یخساز اتوماتیک هنوز در برخی از مدل‌های یخچال اختیاری است. با این حال، برای آن دسته از خانوارهایی که به داشتن آن عادت کرده‌اند، می‌تواند بیشتر یک ضرورت به نظر برسد. این امر می‌تواند به ویژه در تابستان صادق باشد. با حضور بچه‌ها در مدرسه و تمام سرگرمی‌های گرم، یخساز شما می‌تواند در ماه‌های تابستان بیشتر مورد نیاز باشد. برخی از مشکلات رایج یخچال ها می‌تواند باعث خرابی یخساز شود. برخی از این مشکلات به راحتی قابل اصلاح هستند. این در حالیست که دیگران ممکن است از شما بخواهند تعمیر یخساز و رفع مشکلات ساده را به آن‌ها بسپارید.

مشکل بوی بد یخ در یخساز

بو و طعم بد یخچال می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از رایج‌ترین این دلایل آنست که یخ بوی مواد غذایی ذخیره شده در فریزر شما را جذب کرده است. این مورد اغلب زمانی رخ می‌دهد که هوای گرم برای اولین بار از راه می‌رسد. استفاده از یخ در ماه‌های سرد بسیار کمتر است. همین موضوع باعث می‌شود یخ مدت بیشتری در فریزر بماند و به آن فرصت بیشتری بدهد تا از جذب بوی غذا طعم نامطبوعی پیدا کند.

اگر شما صاحب یخچال جنرال الکتریک هستید می‌توانید با مشاوران و تعمیرکاران یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید. چرا که این نوع از یخچال ها نسبت به سایر یخچال ها از حساسیت بیشتری برخوردار هستند.

در مورد سایر یخچال ها این یک تعمیر ساده است. ابتدا تمام یخ‌های قدیمی را دور بریزید و سطل یخ خود را تمیز کنید. می‌توانید از آب گرم و مواد شوینده ظرف، مخلوط آب و سفید کننده یا مخلوط آب و سرکه سفید استفاده کنید. حتماً آن را کاملاً بشویید. سپس بررسی کنید که آیا تمام غذاهای شما در فریزر به درستی بسته بندی شده‌اند یا خیر.

در غیر این صورت، بوی مواد غذایی مختلف می‌تواند از بسته بندی خود خارج شده و جذب یخ شود. همچنین باید غذای داخل یخچال خود را چک کنید. اگر مواد غذایی در یخچال ریخته یا خراب شده باشند، بوی آن‌ها می‌تواند به فریزر راه پیدا کرده و یخ شما را آلوده کنند. اگر یخساز شما یخ می‌زند، می‌تواند دلایل متعددی وجود داشته باشد. ممکن است لوله پر کننده یخساز یخ زده باشد، شیر ورودی آب معیوب باشد، یا تنظیم دمای فریزر بسیار پایین باشد. اگر قصد دارید به تنهایی به هر یک از این مسائل رسیدگی کنید، حتماً ابتدا یخچال خود را از برق بکشید. تأمین آب یخساز نیز باید با استفاده از شیر مربوطه خاموش شود.

محل لوله پرکن ممکن است بر اساس مارک و مدل متفاوت باشد. این محل می‌تواند یک قسمت جداگانه باشد که به خط تأمین آب متصل شده و از پشت یخچال وارد فریزر می‌شود. با این حال برای رسیدن به یخساز، ممکن است مجبور به حذف آن شوید. در این صورت بهتر است تعمیر یخساز یخچال را به تعمیرات لوازم خانگی بسپارید.

برای ذوب شدن آن، می‌توانید آب داغ را با یک بوقلمون روی لوله پر کنید یا آن را جدا کرده و آب داغ را روی سینک قرار دهید. اگر تنظیم درجه حرارت روی فریزر خیلی کم باشد، خط پر شدن یخ می‌زند. تنظیم این درجه می‌تواند از انجماد مجدد خط پر شدن جلوگیری کند.

مشکلات متداول یخسازهای یخچال و ساید بای ساید

مشکل کم یا زیاد بودن یخ یخچال

یخ زیاد یا کافی نیست. هر دوی این موارد می‌تواند ناشی از مشکل در شیر ورودی آب باشد. این سوپاپ دارای فیلتر صفحه است که با گذشت زمان ممکن است مسدود شود. این امر باعث می‌شود که آب به یخساز برسد یا از تولید آن جلوگیری کرده و در نتیجه تولید یخ کم شود یا اصلاً یخ تولید نشود. اگر سوپاپ ورودی آب معیوب باشد، یخ می‌تواند نازک یا توخالی باشد. همچنین می‌تواند آب زیادی به یخساز برساند و باعث پر شدن سینی شود. اگر دستی دارید، ممکن است بخواهید شیر را جدا کنید، قبل از تماس با یک تعمیرکار یخچال شیر را تمیز کنید. اگر مشکل برطرف نشد، وقت آن است که تعمیر یخساز را به تعمیرکار بسپارید.

اطمینان حاصل کنید که یخ اضافی یا سایر اقلام موجود در فریزر مانع عملکرد صحیح پارو (هرم یخساز) نمی‌شود. اگر پارو نتواند آزادانه حرکت کند، می‌تواند یخساز شما را خراب کند یا حتی باعث آسیب به آن شود. فیلتر آب را بررسی کنید اگر مدل خاص شما دارای فیلتر آب است، راه حل شما ممکن است تعویض فیلتر باشد. فیلترهای آب یخچال باید حداقل هر شش ماه یکبار تعویض شوند. هنگامی که منبع آب قطع شد، می‌توانید فیلتر را برداشته و تعویض کنید. اگر بعد از برداشته شدن فیلتر و نصب دوشاخه آب، هنوز آب به دیسپنسر می‌ریزد آب همچنان به توزیع کننده آب می‌رسد، زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است.

مشکلات متداول یخسازهای یخچال و ساید بای ساید

از کار افتادن فیلتر

بسیاری از مردم سال‌ها فراموش می‌کنند که فیلتر آب را عوض کنند. هر چیزی که قبل از یخ شدن از آب لوله کشی خارج می‌شود، در نهایت فیلتر شما را مسدود می‌کند. از آنجا که آب باید از فیلتر عبور کند، وقتی با آهک پر شود، آب نمی‌تواند از آن عبور کند. این امر باعث می‌شود در بهترین حالت فشار آب و در بدترین حالت یخ کثیف ایجاد شود. فیلتر آب خود را عوض کنید تا همه چیز روبراه شود. مجددا خاطر نشان می‌کنیم به دلیل حساسیت یخچال های جنرال الکتریک سعی کنید برای تعویض فیلتر حتما از نمایندگی های مجاز جنرال الکتریک کمک بگیرید.

مطلبی که در این صفحه مطالعه کردید صرفا یک رپورتاژ آگهی است و تمام محتوای آن توسط سفارش دهنده آگهی تهیه شده است. تک دیک هیچ‌گونه مسئولیتی پیرامون این مطلب و محتوای صفحاتی که به آن‌ها در این مطلب لینک داده شده است یا خدمات مرتبط با آن‌ها بر عهده نمی‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *