تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

افزودن کادر یا border پیرامون تصویر در مایکروسافت ورد

در مایکروسافت ورد می‌توانید با دو روش، یک کادر آماده یا سفارشی اطراف تصویر ایجاد کنید. این کادرها یا خطوط مرزی پیرامون تصویر در ورد با نام Picture Border شناخته می‌شوند. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه اضافه کردن کادر به تصویر و همچنین تعیین رنگ، میزان ضخامت و سبک خطوط border آشنا می‌شوید.

چگونه به یک تصویر در ورد، کادر اضافه کنم؟

برای افزودن کادر به یک تصویر می‌توانید از سبک های آماده موجود در بخش Quick Styles کمک بگیرید. در این بخش، انواع مختلف سبک ها از جمله نمونه‌های دارای border وجود دارد. کافیست پس از انتخاب تصویر، متناسب با نیاز خود یکی از این سبک‌ها را انتخاب کنید تا روی تصویرتان اعمال شود. برای آشنایی با این روش به مقاله اعمال سریع سبک یا استایل های آماده روی تصویر در مایکروسافت ورد مراجعه کنید.

علاوه بر روش فوق، می‌توانید کادرهای سفارشی خود را با رنگ، ضخامت و سبک مشخص به تصویر اضافه کنید. برای این منظور کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: تصویر موردنظر خود را انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید یک بار روی تصویر کلیک کنید.

گام دوم: به زبانه Format مربوط به تصاویر (زیرمجموعه Picture Tools) در ریبون ورد مراجعه کنید. (فراموش نکنید این زبانه از جمله زبانه‌های محیطی ورد می‌باشد و در حالت عادی پنهان است. در واقع با کلیک روی یک تصویر یا انتخاب آن، این زبانه به صورت خودکار نمایان می‌شود). سپس روی دکمه Picture Border در گروه Picture Styles کلیک کنید. به این ترتیب بخشی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود.

بخش Picture Border در زبانه Format مربوط به تصاویر در ورد

گام سوم: رنگ موردنظر خود برای خطوط کادر را از میان رنگ‌های پیشفرض موجود در این قسمت انتخاب کنید. اگر رنگ دلخواه‌تان در این بخش وجود ندارد گزینه More Outline Colors رنگ‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

با کمک گزینه Weight نیز می‌توانید ضخامت یا پهنای خطوط کادر را مشخص کنید.

تعیین ضخامت خطوط کادر یا border در ورد

برای تعیین استایل خطوط نیز می‌توانید از بخش Dashes، گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید. برای مثال می‌توانید از نقطه چین یا خطوط تکه تکه برای کادر تصویر استفاده کنید.

تعیین استایل خطوط کادر تصویر در ورد

حذف border از تصویر در ورد

برای حذف کادرهای سفارشی لازم است پس از کلیک روی دکمه Picture Border، گزینه No Outline را انتخاب کنید. به این ترتیب بلافاصله کادر اطراف تصویر حذف می‌شود.

حذف border از یک تصویر در مایکروسافت ورد

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *