هشتگ Hashtag

هشتگ یا Hashtag چیست؟

هشتگ (Hashtag) نوعی برچسب است که اغلب در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌های میکروبلاگینگ به منظور کمک به کاربران در یافتن مطالب مرتبط با یک محتوای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ایجاد هشتگ از کاراکتر # (Hash) در ابتدای یک واژه یا عبارت کوتاه به هم چسبیده استفاده می‌شود. Hashtag معمولا در انتهای یک متن یا حتی در میان یک جمله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربران برای یافتن مطالب مرتبط با یک موضوع معین (در وبسایت‌هایی که از Hashtag پشتیبانی می‌کنند) کافی است هشتگ مربوطه را جستجو نمایند. به عنوان نمونه در اینستاگرام کاربران می‌توانند با جستجوی عبارت #fashion تصاویری که دارای برچسب fashion (مد) می‌باشد را بیابند و یا در توئیتر نیز با جستجوی #worldcup توئیت‌های مرتبط با جام جهانی فوتبال را پیدا کنند.

در برخی کنفرانس‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نیز هشتگ‌هایی معرفی می‌شود و حضار یا مخاطبین با درج آن در نظرات و مطالب خود، سایرین را در یافتن مطلب خود یاری می‌کنند.

هشتگ Hashtag
نتایج جستجوی یک Hashtag در اینستاگرام

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *