تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

اعمال افکت روی تصویر در مایکروسافت ورد

شما می‌توانید یک تصویر یا عکس را در مایکروسافت ورد با اضافه کردن افکت ها و جلوه های مختلف زیباتر کنید. این افکت ها را می‌توانید در قالب سایه، درخشش، بازتاب، لبه های نرم، مورب‌سازی و … روی تصاویر اعمال کنید. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه اضافه کردن افکت های مختلف به تصویر آشنا می‌شوید.

چگونه روی یک تصویر در ورد، افکت های مختلفی نظیر سایه، درخشش، بازتاب و … اضافه کنیم؟

برای افزودن افکت های مختلف روی یک تصویر در ورد کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: تصویر موردنظر خود را انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید یک بار روی تصویر کلیک کنید.

گام دوم: به زبانه Format مربوط به تصاویر (زیرمجموعه Picture Tools) در ریبون ورد مراجعه کنید. (فراموش نکنید این زبانه از جمله زبانه‌های محیطی ورد می‌باشد و در حالت عادی پنهان است. در واقع با کلیک روی یک تصویر یا انتخاب آن، این زبانه به صورت خودکار نمایان می‌شود). سپس روی دکمه Picture Effects در گروه Picture Styles کلیک کنید. به این ترتیب فهرستی از دسته‌بندی‌های افکت های ورد مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود.

دکمه Picture Effects در زبانه Format تصاویر در ریبون ورد

گام سوم: نشانگر ماوس را روی یکی از آیتم‌های موجود در لیست نظیر Preset (از پیش تعیین‌شده)، Shadow (سایه)، Reflection (بازتاب)، Glow (درخشش)، Soft Edges (لبه های نرم)، Bevel (اریب) یا 3-D Rotation (چرخش سه بعدی) قرار دهید. با انجام این کار تعدادی افکت متناسب با دسته موردنظر نمایان می‌شود.

با انتقال نشانگر ماوس روی هر افکت، می‌توانید پیش‌نمایشی از آن را روی تصویر مشاهده کنید. در پایان روی افکت موردنظر خود کلیک کنید تا روی تصویر اعمال شود.

انتخاب و اضافه کردن افکت روی تصویر با کمک فهرست افکت ها در مایکروسافت ورد

سفارشی سازی افکت ها

برای سفارشی سازی و تغییر هر افکت می‌توانید روی گزینه Options مربوط به همان دسته کلیک کنید. برای مثال در دسته Soft Edges می‌توانید با کلیک روی گزینه Soft Edges Options، تنظیمات افکت لبه های نرم را در بخشی مجزا متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

گزینه Options در انتهای هر دسته از افکت ها در ورد برای سفارشی سازی افکت

حذف یک افکت از روی تصویر

برای حذف یک افکت از روی تصویر لازم است ابتدا مشابه با روش فوق به دسته افکت موردنظر مراجعه کنید. در بالای هر دسته گزینه‌ای وجود دارد که با واژه No شروع و پس از آن نام دسته درج شده است. (برای مثال، این گزینه برای افکت‌های دسته Soft Edges به صورت No Soft Edges می‌باشد). با کلیک روی این گزینه، افکت این دسته از روی تصویر حذف می‌شود.

گزینه No Soft Edges برای حذف افکت لبه های نرم از تصویر در ورد. چنین گزینه ای برای تمام دسته های افکت فراهم شده است.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *