تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

تبدیل پاورقی به پی نوشت و برعکس در مایکروسافت ورد

ممکن است بخواهید پاورقی (Footnote) های موجود در یک سند ورد را به پی نوشت (Endnote) یا پی نوشت ها را به پاورقی تبدیل کنید. خوشبختانه این کار به آسانی در ورد امکان‌پذیر است. در این قسمت از مجموعه آموزشی مایکروسافت ورد با نحوه تبدیل Footnote ها و Endnote ها به یکدیگر آشنا می‌شوید.

نحوه تبدیل Footnote و Endnote به یکدیگر در ورد

برای تبدیل پاورقی به پی نوشت در مایکروسافت ورد لازم است ابتدا روی آیتم موردنظر در پاورقی راست کلیک کنید. (اگر می‌خواهید چند پاورقی کنار هم را به پی‌نوشت تبدیل کنید ابتدا تمام آن‌ها را انتخاب کنید سپس روی آن‌ها راست کلیک کنید). در ادامه از منوی زمینه، گزینه Convert to Endnote را انتخاب کنید تا پاورقی به پی‌نوشت تبدیل شود. با انجام این کار فرمت نشانه نیز در متن اصلی و در بخش پی نوشت بروزرسانی می‌شود.

تبدیل پاورقی به پی نوشت در ورد با کمک گزینه Convert to Endnote در منوی راست کلیک

برای تبدیل پی نوشت به پاورقی هم لازم است ابتدا روی آیتم موردنظر در پی نوشت راست کلیک کنید. (اگر می‌خواهید چند پی‌نوشت کنار هم را به پاورقی تبدیل کنید ابتدا تمام آن‌ها را انتخاب کنید سپس روی آن‌ها راست کلیک کنید). در ادامه از منوی زمینه، گزینه Convert to Footnote را انتخاب کنید تا پی‌نوشت به پاورقی تبدیل شود. با انجام این کار فرمت نشانه نیز در متن اصلی و در بخش پاورقی بروزرسانی می‌شود.

تبدیل پی نوشت به پاورقی با کمک گزینه Convert to Footnote در منوی راست کلیک

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *