تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

با Google Alerts از مطالب جدید مورد علاقه خود در وب باخبر شوید

به مطالب حوزه نجوم یا تحولات خاورمیانه علاقمندید و هر از چند گاهی در موتور جستجوی گوگل دنبال این دست مطالب می‌گردید؟ می‌خواهید خبرهای مربوط به کسب و کار محبوب‌تان را دنبال کنید یا از ترفندهای جدید برنامه‌نویسی باخبر شوید؟ جستجوی مداوم این مطالب ممکن است وقت ارزشمند شما را تلف کند. در عوض، بهترین راه حل اینست که هنگام انتشار مطالب مرتبط جدید در دنیای وب به صورت خودکار به شما اطلاع‌رسانی شود. گوگل آلرتس یا هشدارهای گوگل (Google Alerts) عنوان سرویسی است که شما را از انتشار مطالب جدید موردعلاقه‌تان در اینترنت آگاه می‌کند.

چگونه در گوگل آلرتس برای یک موضوع مشخص در وب، هشدار ایجاد کنیم؟

به منظور ایجاد هشدار در Google Alerts برای یک موضوع مشخص کافیست مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

گام اول: به صفحه گوگل آلرتس مراجعه کنید. بهتر است همین ابتدای کار وارد حساب کاربری خود در گوگل شوید. (در غیراینصورت هنگام ایجاد هشدار می‌بایست به حساب کاربری خود لاگین کنید).

گام دوم: در جعبه بالای صفحه، عنوان یا موضوع مطلبی که می‌خواهید بابت آن به شما اطلاع‌رسانی شود را وارد کنید. همزمان با وارد کردن موضوع، فهرستی از مطالب را به صورت پیش‌نمایش در پایین صفحه مشاهده می‌کنید.

ایجاد هشدار برای مطالب جدید مشخص در گوگل آلرتس

گام سوم: اگر می‌خواهید تنظیمات مربوط به دریافت هشدار را تغییر دهید لازم است روی گزینه Show options کلیک کنید. به این ترتیب فهرستی از تنظیمات شامل موارد زیر نمایان می‌شود:

  • حدودا هر چند وقت، هشدار برایتان ارسال شود (برای مثال حداکثر روزی یک مرتبه یا هفته‌ای یک مرتبه)
  • منبع محتوا (برای مثال مطلب متعلق به اخبار یا وبلاگ ها باشد)
  • زبان محتوا
  • منطقه یا کشور محتوا
  • میزان هشدارها (برای همه نتایج یا صرفا بابت بهترین نتایج هشدار ارسال شود)

تنظیمات دریافت هشدار برای نتایج جستجو در Google Alerts

گام چهارم: در پایان روی دکمه Create Alert کلیک کنید. به این ترتیب گوگل به محض پیدا کردن نتایج مرتبط جدید، با ارسال پیام ایمیل شما را از انتشار آن‌ها باخبر می‌کند.

ویرایش و حذف هشدارها در Google Alerts

با مراجعه مجدد به صفحه Google Alerts، فهرست هشدارهایی که ایجاد کرده‌اید را مشابه با تصویر زیر مشاهده می‌کنید. برای ویرایش هر هشدار کافیست روی دکمه ویرایش (یا Edit با آیکن قلم) کلیک کنید و پس از انجام تغییرات روی Update alert کلیک کنید. برای حذف هشدار موردنظر هم می‌توانید روی دکمه حذف (یا Delete با آیکن سطل زباله) کلیک کنید.

فهرست هشدارها در Google Alerts و گزینه های حذف و ویرایش هشدارها

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *