تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

ترجمه کتاب خط فرمان لینوکس – درباره کتاب

درباره کتاب خط فرمان لینوکس (The Linux Command Line)

کتاب The Linux Command Line (به فارسی: خط فرمان لینوکس) کتابی نوشته William Shotts است که از طریق وبسایت رسمی این کتاب (https://linuxcommand.org) قابل دسترسی است. در این کتاب با جزئیات خط فرمان لینوکس و دستورات آن آشنا می‌شوید.

ترجمه کتاب

از طرف مترجم کتاب: من امیرحسین شهسواری با هماهنگی و کسب اجازه رسمی از نویسنده کتاب، ترجمه کتاب به زبان فارسی را برعهده گرفتم. محتوای این ترجمه به صورت رایگان در سایت تک دیک منتشر می‌شود. فهرست مطالب ترجمه کتاب خط فرمان لینوکس در این صفحه بروزرسانی می‌شود.

در صورتی که مایل به همکاری در ترجمه یا حمایت از من در طول ترجمه این کتاب هستید می‌توانید به صفحه ارتباط با ما یا صفحه حمایت مالی مراجعه کنید.

قبل از مقدمه

مجوز کتاب

این کار تحت مجوز Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 United States License قرار دارد. برای مشاهده نسخه‌ای از این مجوز، به لینک بالا مراجعه کنید یا نامه‌ای به Creative Commons، صندوق پستی 1866، Mountain View, CA 94042 ارسال کنید.

نسخه‌ای از این کتاب (به زبان انگلیسی) نیز به صورت چاپی توسط No Starch Press منتشر شده است. نسخه‌هایی از این کتاب را می‌توانید از هرجایی که کتاب های خوب فروخته می‌شوند خریداری کنید. به علاوه No Starch Press برای کتاب خوان های الکترونیک محبوب، فرمت های الکترونیک کتاب را هم ارائه می‌دهد. از طریق نشانی https://www.nostarch.com می‌توانید به این انتشارات دسترسی پیدا کنید.

لینوکس (Linux®) علامت تجاری ثبت شده لینوس توروالدز (Linus Torvalds) می‌باشد. سایر علائم تجاری به صاحبان مربوطه تعلق دارند.

این کتاب بخشی از پروژه LinuxCommand.org است، سایتی برای آموزش لینوکس و پشتیبانی از کاربران سیستم‌عامل‌های قدیمی جهت مهاجرت به آینده. شما می‌توانید با پروژه LinuxCommand.org در http://linuxcommand.org ارتباط برقرار کنید.

تاریخچه انتشار

نسخه تاریخ توضیحات
19.01A 28 ژانویه 2019 پنجمین نسخه اینترنتی (تصحیح شده TOC).
19.01 17 ژانویه 2019 پنجمین نسخه اینترنتی.
17.10 19 اکتبر 2017 چهارمین نسخه اینترنتی.
16.07 28 جولای 2016 سومین نسخه اینترنتی.
13.07 6 جولای 2013 دومین نسخه اینترنتی.
09.12 14 دسامبر 2009 اولین نسخه اینترنتی.

بازگشت به فهرست مطالب کتاب خط فرمان لینوکس

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *