تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

نام کاربری در تلگرام

نام کاربری یا یوزرنیم در تلگرام چیست؟

نام کاربری یا یوزرنیم (Username) در تلگرام یک نام عمومی است که کاربران مختلف تلگرام در صورت تمایل می‌توانند برای حساب کاربری خود انتخاب کنند.

با تعیین نام کاربری، سایر کاربران تلگرام می‌توانند شما را براساس این نام پیدا کنند. در واقع یوزرنیم شما در فهرست نتایج جستجوی تلگرام به صورت عمومی ظاهر می‌شود. به علاوه کاربران با آگاهی از نام کاربری شما و بدون دانستن شماره تماس تان می‌توانند برای شما در این پیام رسان پیام ارسال کنند.

آیا لازم است برای حساب تلگرام خود یک یوزرنیم انتخاب کنم؟

همانطور که گفتیم کاربران تلگرام می‌توانند شما را از طریق جستجو براساس نام کاربری پیدا کنند و برایتان پیام ارسال کنند. در صورتی که این موضوع برای شما ناخوشایند است می‌توانید از تعیین نام کاربری خودداری کنید یا در صورت داشتن نام کاربری، آن را حذف کنید.

اگر مایلید امکان گفتگوی دیگران با خودتان را بدون فاش شدن شماره تماس‌تان در تلگرام فراهم کنید انتخاب یوزرنیم به شما کمک می‌کند. شما می‌توانید لینک گفتگوی Telegram خود را با نشانی t.me/username یا username.t.me در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر کنید (منظور از username در این نشانی‌ها، نام کاربری انتخابی شماست). به این ترتیب کاربران می‌توانند به آسانی با کلیک روی لینک، گفتگو با شما در تلگرام را آغاز کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش ایجاد لینک گفتگوی تلگرام

آموزش انتخاب نام کاربری در تلگرام

برای تعیین نام کاربری در تلگرام کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: وارد بخش تنظیمات در تلگرام شوید. برای این منظور می‌توانید از گزینه تنظیمات (یا Settings) در تلگرام استفاده کنید.

تعیین نام کاربری برای حساب تلگرام

گام دوم: در قسمت تنظیمات، گزینه نام کاربری (یا Username) را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه نام کاربری یا Username در بخش تنظیمات تلگرام برای تعیین نام کاربری

گام سوم: در بخش نمایان شده نام کاربری خود را تایپ کنید. فراموش نکنید این نام کاربری صرفا می‌تواند شامل حروف انگلیسی، اعداد و آندراسکور یا _ باشد.

انتخاب نام کاربری در تلگرام

توجه داشته باشید Username، عبارتی یکتا در تلگرام است. بنابراین اگر عبارت موردنظرتان پیش از شما توسط فرد دیگری برای یک حساب، کانال یا ربات تلگرام انتخاب شده باشد نمی‌توانید از همان عبارت برای یوزرنیم خود در تلگرام استفاده کنید. در عوض می‌توانید عبارت دیگری را برای این منظور انتخاب کنید. البته برخی از نام‌های کاربری را هم می‌توانید از مالکان آن‌ها خریداری کنید.

در پایان با ذخیره تغییرات، یوزرنیم انتخابی برای حساب کاربری شما ثبت می‌شود.

حذف نام کاربری

برای حذف یوزرنیم در تلگرام کافیست مراحل فوق را تکرار کنید با این تفاوت که در گام سوم بخش یوزرنیم را پاک کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *