تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

مشاهده زمان طلوع و غروب خورشید در سرویس جستجوی گوگل

نمایش زمان طلوع و غروب خورشید یکی از قابلیت‌های پنهان در سرویس جستجوی گوگل است. شما می‌توانید به سادگی با جستجوی عبارت‌های مناسب در این موتور جستجو، زمان وقوع این رویدادهای طبیعی را برای محل زندگی خود یا هر شهری در سراسر دنیا مشاهده کنید. همچنین می‌توانید علاوه بر روز جاری، از زمان طلوع و غروب خورشید در تاریخ‌های مختلف مطلع شوید.

همراه ما باشید تا با این ترفند گوگلی بیشتر آشنا شوید.

چگونه از زمان طلوع و غروب خورشید با کمک موتور جستجوی گوگل آگاه شوم؟

برای مشاهده زمان طلوع و غروب خورشید در شهر خود کافیست واژه sunrise (طلوع خورشید) یا sunset (غروب خورشید) را در گوگل جستجو کنید. با جستجوی این واژه‌ها به شکل خودکار زمان طلوع و غروب خورشید به وقت محلی شما در ابتدای صفحه نتایج جستجو نمایش داده می‌شود.

مشاهده زمان طلوع و غروب خورشید در سرویس جستجوی گوگل
زمان طلوع خورشید در روز جاری جستجو (8 بهمن 1399) در محل فعلی (تهران)

شما می‌توانید از الگوهای جستجوی مشابهی مانند آنچه در نمونه‌های زیر مشاهده می‌کنید هم استفاده کنید:

  • نمایش زمان طلوع یا غروب خورشید برای یک شهر مشخص با افزودن نام شهر به انتهای عبارت جستجو. برای مثال جستجوی عبارت sunrise Isfahan یا sunset Isfahan (برای زمان طلوع و غروب در روز جاری در شهر اصفهان).
  • نمایش زمان طلوع یا غروب خورشید در یک روز مشخص با افزودن تاریخ به انتهای عبارت جستجو. برای مثال جستجوی عبارت sunrise 10/21/2022 یا sunset 10/21/2022 (برای 21 ام اکتبر سال 2022 در محل فعلی).
  • نمایش زمان طلوع و غروب خورشید به طور همزمان با جستجوی عبارت sunrise sunset (برای روز و محل جاری).

فراموش نکنید ترکیب عبارت‌های بالا نیز امکان‌پذیر است. به عنوان مثال sunrise sunset 10/21/2022 New Delhi زمان طلوع و غروب خورشید در شهر دهلی نو در تاریخ مشخص شده را نمایش می‌دهد.

مشاهده زمان طلوع و غروب خورشید در سرویس جستجوی گوگل

بیشتر بخوانید: با سایر ترفندهای گوگل آشنا شوید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *