تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

ایجاد متن با اهمیت فراوان در HTML – المان <strong>

از المان <strong> برای تعریف متن با اهمیت فراوان (Strong Importance) در HTML استفاده می‌شود. بخش‌های جدی و ضروری یا حایز اهمیت بیشتر در متن صفحات اچ‌تی‌ام‌ال را می‌توانید با کمک این المان از متن عادی متمایز کنید.

معمولا محتویات داخلی المان <strong> در مرورگرهای وب به صورت بولد (Bold) یا ضخیم نمایش داده می‌شود. با این حال لزومی برای این ظاهر پیشفرض وجود ندارد و ممکن است با کمک CSS تغییر کند.

برای اهمیت بخشی بیشتر به متن، کافیست آن را مابین تگ شروع <strong> و تگ پایان </strong> قرار دهید. در مثال زیر نمونه‌ای از این المان را که داخل یک پاراگراف (یا المان <p>) قرار گرفته مشاهده می‌کنید.

<p>This is a paragraph containing <strong>some text of strong importance</strong>.</p>

نتیجه المان فوق معمولا مشابه با نمونه زیر توسط مرورگر رندر می‌شود. بخش some text of strong importance در این مثال با اهمیت فراوان تعریف می‌شود.

نمونه ای از متن رندر شده مرسوم داخل یک المان strong در HTML توسط مرورگر وب

چند نکته در مورد المان اهمیت فراوان یا <strong> در HTML

فراموش نکنید نباید از المان <strong> صرفا برای بولد کردن ظاهری متن استفاده کنید. در عوض برای این منظور می‌توانید از CSS و مقدار bold برای خصوصیت font-weight به صورت font-weight: bold; استفاده کنید.

واژه‌هایی مانند هشدار و توجه به عنوان برچسب بخش‌های مهم متن یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای استفاده از المان <strong> به شمار می‌روند.

تفاوت المان <b> و <strong> در اچ‌تی‌ام‌ال

هرچند معمولا محتوای المان های <b> و <strong> هر دو به صورت بولد نمایان می‌شود اما این دو المان با یکدیگر متفاوت هستند. به عبارت بهتر المان <strong> در HTML متن محتوای خود را با اهمیت فراوان تعریف می‌کند و درنتیجه به آن معنای خاصی می‌دهد در حالیکه المان <b> بدون اهمیت‌بخشی بیشتر، متن را Bold می‌کند و صرفا توجه مخاطب را بیش از حالت عادی به متن خود جلب می‌کند.

بازگشت به فهرست مجموعه آموزشی HTML

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *