تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

نمایش و پنهان کردن دکمه خانه در مرورگر گوگل کروم

اگر از کاربران قدیمی کامپیوترها و مرورگرهای وب باشید احتمالا به خاطر می‌آورید که تمام مرورگرها به یک دکمه با آیکن خانه مجهز بودند. دکمه‌ای که امکان رفتن به یک صفحه خانه از قبل تعیین شده را فراهم می‌کرد اما در مرورگرهای امروزی برای جلوگیری از شلوغی رابط کاربری کمتر دیده می‌شود. با این وجود برخی از کاربران هنوز هم جای خالی این دکمه را حس می‌کنند و ترجیح می‌دهند دکمه خانه را به محل قبلی خود برگردانند. خوشبختانه مرورگر گوگل کروم امکان نمایش دکمه خانه را برای شما فراهم کرده است.

چگونه دکمه خانه یا Home button را به مرورگر کروم برگردانم؟

برای نمایش دکمه خانه در مرورگر گوگل کروم کافیست مراحل ساده زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: وارد بخش تنظیمات گوگل کروم شوید. برای این منظور می‌توانید ابتدا روی دکمه منو (با آیکن سه نقطه عمودی) کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

ورود به بخش تنظیمات یا Settings در مرورگر گوگل کروم

گام دوم: در بخش Appearance، سوئیچ Show home button را مشابه با تصویر زیر روی حالت روشن قرار دهید.

گزینه Show home button در بخش تنظیمات مرورگر کروم

به این ترتیب بلافاصله دکمه خانه در کنار نوار آدرس نمایان می‌شود.

دکمه خانه در کنار نوار آدرس مرورگر گوگل کروم

گام سوم: با انجام مرحله قبل، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید بخشی شامل دو گزینه پایین سوئیچ Show home button قابل مشاهده خواهد بود. در صورتی که گزینه پیشفرض (یعنی New Tab page) انتخاب شده باشد با کلیک روی دکمه خانه به همان صفحه‌ای هدایت می‌شوید که برای زبانه های جدید نمایش داده می‌شود.

اما اگر می‌خواهید با کلیک روی دکمه خانه به صفحه یا سایت مشخصی هدایت شوید می‌توانید گزینه دوم را انتخاب کنید. سپس کافیست نشانی وب صفحه‌ای که می‌خواهید باز شود را مشابه با تصویر زیر در جعبه متن مقابل آن وارد کنید.

انتخاب آدرس صفحه مقصد برای دکمه Home یا خانه در مرورگر کروم

پنهان کردن دکمه Home

هر زمان که مایل باشید می‌توانید به سادگی دکمه خانه را مجددا پنهان کنید. برای این منظور کافیست به بخش Settings مراجعه کنید و سوئیچ Show home button را روی حالت خاموش قرار دهید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *