تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

انتخاب تم تاریک یا روشن برای صفحات جستجو در گوگل

در اغلب نرم افزارها و وبسایت ها به صورت پیشفرض از تم های روشن برای رابط کاربری استفاده می‌شود. با اینحال بسیاری از کاربران حرفه ای و افرادی که در نور کم یا تاریکی شب با کامپیوتر و گوشی های هوشمند کار می‌کنند استفاده از تم های تاریک و تیره را ترجیح می‌دهند. خوشبختانه در موتور جستجوی گوگل هم می‌توانید افزون بر تم روشن از تم تاریک استفاده کنید. در این مقاله با نحوه انتخاب تم تاریک یا روشن برای صفحات جستجوی گوگل آشنا می‌شوید.

چگونه تم تاریک یا روشن را برای صفحات جستجو در گوگل انتخاب کنم؟

اگر مایلید از تم تاریک برای صفحات جستجوی گوگل استفاده کنید انتخاب این تم به سادگی امکان‌پذیر است. از طرفی به آسانی می‌توانید مجددا به تم روشن سوئیچ کنید. این کار روی کامپیوتر و دستگاه های موبایل با اندکی تفاوت قابل انجام است.

نکته 1: معمولا به صورت پیشفرض، تم صفحات جستجو در گوگل مبتنی بر تم فعلی دستگاه کاربر است. صفحه خانه در موتور جستجوی گوگل، صفحات نتایج جستجو و تنظیمات جستجو از تم انتخابی پیروی می‌کنند.

نکته 2: اگر هنگام انجام مراحل زیر وارد حساب کاربری‌تان در گوگل شده باشید تم انتخابی روی سایر دستگاه‌های شما نیز اعمال می‌شود.

برای انتخاب تم صفحات جستجو در گوگل کافیست مراحل زیر را متناسب با اینکه از کامپیوتر یا موبایل استفاده می‌کنید دنبال کنید.

انتخاب تم جستجو روی کامپیوتر

گام اول: به شکل معمول یک جستجو در گوگل انجام دهید.

گام دوم: در صفحه نتایج روی دکمه Settings یا آیکن چرخ دنده کلیک کنید.

دکمه Settings برای ورود به تنظیمات در گوگل

سپس از نوار Quick Settings گزینه See all settings را انتخاب کنید.

گزینه See all settings در قسمت Quick Settings

گام سوم: در نوار کناری صفحه جدید روی گزینه Appearance کلیک کنید. سپس در سمت مقابل، گزینه Dark theme یا Light theme را برای تم تاریک یا روشن انتخاب کنید. اگر مایلید تم صفحات جستجو از تم فعلی دستگاه پیروی کند می‌توانید گزینه Device default را انتخاب کنید.

انتخاب تم تاریک یا روشن با کمک گزینه Dark theme و Light theme در بخش Appearance

گام چهارم: روی دکمه Save در پایین صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره و اعمال شود.

نکته: برای تغییر سریع تم می‌توانید پس از کلیک روی دکمه Settings، در بخش Appearance نوار Quick Settings، با کمی اسکرول کردن گزینه مربوط به تم مناسب را پیدا و انتخاب کنید.

سوئیچ سریع میان تم های روشن و تاریک روی کامپیوتر

انتخاب تم جستجو روی دستگاه های موبایل

گام اول: به شکل معمول یک جستجو در گوگل انجام دهید.

گام دوم: در صفحه نتایج روی دکمه More یا آیکن منو کلیک کنید.

دکمه منو در صفحات جستجوی گوگل روی موبایل

سپس از نوار کناری گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Settings در نوار کناری منو در صفحات جستجوی گوگل روی موبایل

گام سوم: در قسمت Appearance از صفحه جدید، گزینه Dark theme یا Light theme را برای تم تاریک یا روشن انتخاب کنید. اگر مایلید تم صفحات جستجو از تم فعلی دستگاه پیروی کند می‌توانید گزینه Device default را انتخاب کنید.

انتخاب تم تاریک یا روشن با کمک گزینه های Dark theme و Light theme در بخش تنظیمات گوگل روی موبایل

گام چهارم: روی دکمه Save در پایین صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره و اعمال شود.

نکته: برای سوئیچ سریع بین تم تاریک و روشن می‌توانید پس از کلیک روی دکمه More از نوار باز شده گزینه Dark theme: On یا Dark theme: Off را انتخاب کنید.

سوئیچ سریع بین تم تاریک و روشن در صفحات جستجوی گوگل روی موبایل

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *