تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

پاسخ دادن به پیام ها در واتساپ

پاسخ به یک پیام مشخص یا ریپلای کردن قابلیتی است که در اغلب پیام رسان های امروزی از جمله واتساپ امکان‌پذیر است. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد در یک گفتگوی فردی یا گروهی به یک پیام معین پاسخ دهید. در این مقاله با روش های مختلف پاسخ دادن به پیام ها در واتساپ و جزئیات آن بیشتر آشنا می‌شوید.

کاربردهای قابلیت پاسخ به پیام در واتساپ

همانطور که گفتیم ویژگی پاسخ به پیام در واتساپ امکان جواب دادن به یک پیام در یک گفتگوی فردی یا گروهی را فراهم می‌کند. این پاسخ می‌تواند مشابه با پیام‌های عادی شامل متن، ایموجی، تصویر و … باشد.

با کمک این ویژگی، مخاطب موردنظر متوجه می‌شود پیام شما به طور دقیق در پاسخ به چه پیامی بوده است. در یک گروه نیز پاسخ دادن به یک پیام باعث می‌شود اعضای گروه متوجه شوند پیام‌تان در جواب به کدام پیام ارسال شده است و طرف صحبت شما چه کسی است. علاوه بر این می‌توانید از این ویژگی برای ارجاع به یک پیام قدیمی در واتساپ کمک بگیرید. شما حتی می‌توانید به پیام‌های خودتان هم پاسخ دهید.

چگونه در واتساپ به یک پیام مشخص در گفتگوی فردی یا گروهی پاسخ دهم؟

برای پاسخ به پیامی در یک گفتگوی واتساپ می‌توانید به دلخواه خود مطابق یکی از روش‌های زیر عمل کنید.

روش اول: پاسخ به پیام با حرکت جاروبی

در این روش می‌توانید در نسخه های اندروید یا آیفون واتساپ مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: وارد گفتگویی در واتساپ شوید که می‌خواهید به یک پیام آن پاسخ دهید. این پیام می‌تواند در یک گفتگوی فردی معمولی باشد یا متعلق به یک گروه واتساپ باشد.

گام دوم: پیام موردنظر را پیدا کنید. سپس پیام را با یک حرکت جاروبی توسط انگشت خود به سمت راست بکشید و رها کنید.

کشیدن پیام به سمت راست با حرکت جاروبی برای ریپلای یا پاسخ به پیام

گام سوم: با انجام مرحله قبل، پیام موردنظر بالای جعبه ارسال پیام به صورت یک نقل قول ظاهر می‌شود. حالا پاسخ خود را مشابه با یک پیام عادی تایپ کنید و روی دکمه ارسال (Send) ضربه بزنید.

نوشتن پاسخ در جواب به یک پیام در واتساپ

با انجام این کار پاسخ شما مشابه با یک پیام معمولی ارسال می‌شود. البته با یک تفاوت کوچک؛ پیامی که به آن پاسخ داده‌اید نیز همانند نمونه زیر در قالب یک نقل قول بالای پیام شما درج می‌شود.

نمونه‌ای از یک پاسخ به پیام همراه با پیام نقل قول شده در واتساپ

روش دوم: پاسخ به پیام با لمس کردن و نگه داشتن انگشت روی پیام

این روش نیز در نسخه های اندروید یا آیفون واتساپ قابل استفاده است. در این روش لازم است به جای گام دوم در روش قبل، ابتدا پیام موردنظر را برای مدت کوتاهی لمس کنید و انگشت خود را روی آن نگه دارید تا به حالت انتخاب شده درآید. مراقب باشید روی پیام‌های دیگر ضربه نزنید چون این کار باعث می‌شود چند پیام به طور همزمان انتخاب شوند. (فراموش نکنید امکان پاسخ همزمان به چند پیام وجود ندارد).

سپس روی دکمه یا گزینه پاسخ دادن (Reply) ضربه بزنید. این دکمه در اندروید با آیکن فلش رو به سمت چپ قابل تشخیص است. در ادامه می‌توانید مشابه با روش اول، پاسخ خود را در قالب یک پیام تایپ و ارسال کنید.

دکمه Reply یا پاسخ دادن در نسخه اندروید واتساپ
دکمه Reply یا پاسخ دادن در نسخه اندروید واتساپ

پاسخ به پیام در نسخه دسکتاپ و نسخه وب واتساپ

برای پاسخ به یک پیام در نسخه وب یا نسخه دسکتاپ واتساپ کافیست به جای گام دوم، نشانگر ماوس را روی پیام موردنظر منتقل کنید. سپس روی فلش رو به پایینی که در کنار پیام نمایان می‌شود کلیک کنید تا منویی مشابه با تصویر زیر باز شود. حالا گزینه پاسخ (یا Reply) را انتخاب کنید و مشابه با روش‌های قبل پاسخ خود را ارسال کنید.

گزینه پاسخ یا Reply در منوی باز شده هنگام کلیک روی فلش رو به پایین یک پیام در نسخه واتساپ وب برای پاسخ به پیام

پاسخ به یک پیام در یک گفتگوی گروهی واتساپ به صورت خصوصی

ممکن است بخواهید در یک گروه واتساپ، پاسخ پیامی را به صورت خصوصی برای صاحب پیام ارسال کنید. به این ترتیب برخلاف روش‌های قبل، پاسخ شما داخل گروه ارسال نمی‌شود. بلکه پاسخ در گفتگوی فردی شما برای صاحب پیام اولیه ارسال می‌شود. به این ترتیب سایر اعضای گروه نمی‌توانند پاسخ شما را مشاهده کنند.

برای این منظور لازم است در نسخه اندروید یا آیفون مشابه با روش دوم عمل کنید. ابتدا پیام موردنظر را برای مدتی کوتاه لمس کنید. سپس از منو و بخش گزینه های بیشتر (یا More Options) در اندروید و انتخاب آیتم بیشتر (یا More) در آیفون، پاسخ خصوصی (یا Reply privately) را انتخاب کنید.

گزینه پاسخ خصوصی یا Reply privately در منوی واتساپ نسخه اندروید

در نسخه دسکتاپ و نسخه وب واتساپ هم می‌توانید گزینه پاسخ خصوصی (یا Reply privately) را در منوی پیام پیدا کنید.

گزینه پاسخ خصوصی یا Reply privately در منوی واتساپ وب

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *