تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

مفهوم تیک های کنار پیام و رسید خوانده شدن پیام در واتساپ

علامت‌های تیک یا چک مارک های کنار پیام در واتساپ به شما نشان می‌دهد پیام به لحاظ ارسال موفق، دریافت موفق و یا خوانده شدن توسط گیرنده در چه وضعیتی به سر می‌برد. با این حال، وجود حالت‌های مختلف برای این علامت‌ها ممکن است شما را با سردرگمی روبرو کند. اگر با این علامت‌ها آشنا نیستید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله با تیک های مختلف کنار پیام و رسید خوانده شدن پیام در پیام رسان واتساپ آشنا می‌شوید.

معنی چک مارک های مختلف کنار پیام ها در واتساپ چیست؟ آیا گیرنده پیام من را خوانده است؟

سه حالت مختلف برای علامت های تیک کنار پیام‌هایی که در واتساپ ارسال می‌کنید قابل مشاهده است. این حالت‌ ها عبارتند از:

  • یک تیک خاکستری: به این معناست که پیام با موفقیت ارسال شده است (تیک ارسال پیام).
  • دو تیک خاکستری: به این معناست که پیام توسط گوشی یا سایر دستگاه‌های متصل گیرنده دریافت شده است (تیک دریافت یا تحویل پیام).
  • دو تیک آبی: به این معناست که پیام توسط گیرنده خوانده یا مشاهده شده است. در این حالت معمولا گیرنده پیام، گفتگوی شما را باز کرده و پیام‌تان را خوانده است (تیک مشاهده پیام).

در تصویر زیر می‌توانید نمایی از این حالت‌ها را در کنار پیام مشاهده کنید.

نمایی از تیک های خاکستری و آبی کنار پیام در واتساپ - تیک ارسال و تیک دریافت پیام و تیک خوانده شدن پیام در واتساپ WhatsApp
نمایی از حالت‌های مختلف تیک های کنار پیام در واتساپ

نکته: در یک گفتگوی گروهی زمانی علامت تیک دوم خاکستری نمایان می‌شود که تمام اعضای گروه، پیام را دریافت کرده باشند. همچنین زمانی رنگ چک مارک ها برای یک پیام در گروه به صورت آبی درمی‌آید که تمام گیرنده‌ها پیام را خوانده باشند.

چرا تیک های آبی یا رسید خواندن را برای پیامی که در واتساپ ارسال کرده‌ام مشاهده نمی‌کنم؟

به دلایل مختلفی ممکن است تیک های آبی یا همان رسید خوانده شدن را برای پیام ارسالی مشاهده نکنید. رایج‌ترین این دلایل عبارتند از:

  • حالت اول: ممکن است هنوز گیرنده پیام وارد گفتگوی شما نشده باشد. تا زمانی که مخاطب، گفتگوی شما را در واتساپ باز نکرده باشد رسید مشاهده پیام را دریافت نخواهید کرد. (حتی اگر پیام‌تان را در قسمت نوتیفیکیشن ها دیده باشد).
  • حالت دوم: ممکن است گیرنده پیام یا خود شما رسید پیام را در بخش حریم خصوصی غیرفعال کرده باشید. در این حالت هم نمی‌توانید رسید پیام یا تیک‌های آبی را مشاهده کنید.
  • حالت سوم: ممکن است گیرنده پیام، شما را بلاک یا مسدود کرده باشد.

اگر تیک های خاکستری را هم مشاهده نمی‌کنید ممکن است ارتباط اینترنتی شما یا مخاطب‌تان با مشکل روبرو باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش غیرفعال کردن رسید خواندن پیام در واتساپ

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *