تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

واکنش به پیام ها در واتساپ

امکان واکنش به پیام ها در گفتگوهای فردی و گروه ها یکی از قابلیت های کاربردی واتساپ است. این واکنش ها در قالب ایموجی برای پیام ها ثبت می‌شوند. برای مثال شما می‌توانید با انتخاب ایموجی ? یک پیام را لایک کنید و به مخاطب یا مخاطبین خود بگویید با پیام موردنظر موافق هستید و یا با انتخاب ایموجی ? از فرستنده پیام تشکر کنید. در این مقاله با نحوه واکنش نشان دادن به پیام ها در واتساپ و جزئیات آن بیشتر آشنا می‌شوید.

چگونه در واتساپ به یک پیام واکنش نشان دهیم یا آن را لایک کنیم؟

برای واکنش نسبت به یک پیام در واتساپ کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: به صفحه گفتگوی فردی یا گروه موردنظر در واتساپ مراجعه کنید و پیامی که می‌خواهید به آن واکنش نشان دهید را پیدا کنید.

گام دوم: اگر از نسخه اندروید یا iPhone واتساپ استفاده می‌کنید پیام را برای چند لحظه لمس کنید. اگر هم از نسخه وب یا دسکتاپ واتساپ استفاده می‌کنید لازم است ابتدا نشانگر ماوس را روی پیام موردنظر قرار دهید، سپس روی آیکن ایموجی که کنار پیام ظاهر می‌شود کلیک کنید.

گام سوم: یکی از ایموجی های نمایان شده را به عنوان واکنش نسبت به پیام انتخاب کنید. برای مثال با انتخاب ایموجی ?، پیام را لایک کنید.

واکنش به پیام با کمک ایموجی ها در واتساپ

اگر ایموجی موردنظرتان را در این قسمت مشاهده نمی‌کنید روی گزینه به علاوه در همین بخش کلیک کنید (یا ضربه بزنید) تا لیست کامل ایموجی ها نمایان شود. سپس ایموجی دلخواه خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب ایموجی برای واکنش، ایموجی موردنظر مشابه با تصویر زیر کنار پیام نمایش داده می‌شود.

نمایش ایموجی واکنش پایین پیام در واتساپ

تغییر و حذف ایموجی واکنش

برای تغییر ایموجی واکنش در واتساپ کافیست مشابه با بخش قبل عمل کنید و در گام سوم، ایموجی دیگری را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید واکنش خود نسبت به یک پیام را حذف کنید می‌توانید ابتدا پیام را مشابه با روش قبل برای چند لحظه لمس کنید یا روی ایموجی کنار پیام کلیک کنید (یا ضربه بزنید). سپس از لیست ایموجی ها روی همان ایموجی که برای واکنش انتخاب کرده بودید کلیک کنید (یا ضربه بزنید). به این ترتیب ایموجی واکنش حذف می‌شود.

چند نکته در مورد واکنش نسبت به پیام در واتساپ

برای هر پیام در واتساپ تنها یک ایموجی را می‌توانید به عنوان واکنش انتخاب کنید.

وقتی به یک پیام واکنش نشان می‌دهید فرستنده پیام با دریافت نوتیفیکیشن (یا اعلان) از واکنش شما باخبر می‌شود. این اعلان صرفا توسط فرستنده پیام دریافت می‌شود. بنابراین اگر در یک گروه به پیامی واکنش نشان می‌دهید سایر اعضای گروه بابت واکنش شما اعلانی دریافت نمی‌کنند.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *