تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

رونمایی LG از تلویزیون جدید 325 اینچی

ال‌جی از تلویزیون جدید و ۳۲۵ اینچی خود تحت عنوان DirectView LED پرده برداشت. محصولی که در پاسخ به‌تلویزیون ۱۱۰ اینچی The Wall سامسونگ تولید شده و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای آن‌هایی باشد که به‌دنبال تلویزیونی عظیم‌الجثه برای خانه‌های سوپرلوکس خود هستند. این تلویزیون مبتنی بر همان مفهوم اصلی به‌کارگیری میلیون‌ها LED (از۲ تا ۳۳ میلیون) به‌منظور ایجاد تصویری کامل در ابعاد و اشکال دلخواه ساخته شده است. شما می‌توانید تمامی تلویزیون‌های تولید شده شرکت ال جی را از فروشگاه برند زون خریداری کنید. برتری این محصول در مقایسه با The Wall در این است که می‌توان آن را در اندازه‌هایی تنظیم کرد که برای تلویزیون شرکت رقیب قابل‌دستیابی نیست. به‌عبارتی دیگر، می‌توان آن را در ابعاد ۸۱ اینچی تا ۳۲۵ اینچی تنظیم و انتخاب کرد.

مطلب موجود در این صفحه صرفا یک رپورتاژ آگهی است و تمام محتوای آن توسط سفارش‌دهنده آگهی تهیه شده است. تک دیک هیچ‌گونه مسئولیتی پیرامون این مطلب و محتوای صفحاتی که به آن‌ها در این مطلب لینک داده شده است یا خدمات مرتبط با آن‌ها بر عهده نمی‌گیرد و آن‌ها را تأیید یا رد نمی‌کند.

اگرچه امکان استفاده از نسبت ابعاد مرسوم ۱۶:۹ برای کاربران فراهم شده اما در مواقعی که قصد تماشای چند ویدئو به‌طور همزمان را دارید، می‌توان از نسبت ابعاد ۳۲:۹ نیز بهره برد که قادر است چند منبع ویدئویی را روی نمایشگر نشان دهد.

به گفته ال‌جی، می‌توان محتواها را با کیفیت ۸K مشاهده کرد که دراین صورت، از ۳۳ میلیون دیود این تلویزیون استفاده می‌شود. اما امکان تماشای ویدئوها با کیفیت ۴K و حتی ۲K نیز برای کاربران فراهم شده است. یک کنترلر مبتنی بر WebOS نیز برای کنترل عملکردهای این تلویزیون هوشمند طراحی شده است.

شرکت ال‌جی دریافت سفارش برای این تلویزیون را آغاز کرده اما هنوز حرفی درباره قیمت آن نزده است. گفته می‌شود که با در نظر گرفتن هزینه‌های نصب، گارانتی و پشتیبانی 5 ساله، چیزی حدود ۳۰ هزار دلار برای آن تعیین خواهد شد. البته ال‌جی، تلویزیون‌های گران‌تر از این را هم در سبد محصولات خود دارد که از جمله آنها می‌توان به‌تلویزیون تاشدنی OLED این شرکت اشاره کرد که قیمت ۱۰۰ هزار دلار برای آن در نظر گرفته شده است.

تصویر شاخص: از LG.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *