تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

ایجاد متن Italic در HTML – المان <i>

المان <i> یکی از المان های تعیین قالب یا فرمت متن در اچ‌تی‌ام‌ال است. به صورت پیشفرض، متن داخلی این المان در صفحات HTML به صورت ایتالیک (Italic) یا مورب نمایش داده می‌شود.

اگر مایلید بخشی از متن نسبت به مابقی متن متمایز باشد پیشنهاد می‌شود آن را داخل این المان قرار دهید. برای مثال عنوان یک اصطلاح، واژه فنی یا اندیشه و تفکرات را می‌توانید با ایتالیک کردن کردن توسط المان <i> متمایز کنید.

برای ایتالیک کردن متن کافیست آن را مابین تگ شروع <i> و تگ پایان </i> قرار دهید. در مثال زیر می‌توانید نمونه‌ای از این المان را که داخل یک پاراگراف (یا المان <p>) قرار دارد مشاهده کنید.

<p>This is a paragraph containing <i>some italic text</i>.</p>

نتیجه المان فوق چیزی مشابه با نمونه زیر خواهد بود. همانطور که مشاهده می‌کنید در نتیجه این مثال، بخش some italic text به صورت ایتالیک ظاهر می‌شود.

نمونه ای از یک متن ایتالیک یا مورب داخل یک پاراگراف اچ تی ام ال HTML

نکاتی در مورد المان <i> و ایتالیک کردن متن در HTML

به طور معمول در مرورگرهای وب، محتوای متنی المان های <i> به صورت Italic نمایش داده می‌شود. با این حال لزومی برای این ظاهر پیشفرض وجود ندارد و ممکن است با کمک CSS تغییر کند.

در CSS می‌توانید از مقدار italic برای خصوصیت font-style به صورت font-style: italic; جهت ایتالیک کردن متن استفاده کنید.

هرچند معمولا محتوای المان های <i> و <em> هر دو به صورت ایتالیک نمایان می‌شود اما این دو المان با یکدیگر متفاوت هستند. در واقع المان <em> متن محتوای خود را به صورت تأکیدی (یا Emphasized) تعریف می‌کند و به آن معنایی متفاوت می‌دهد در حالیکه المان <i> بدون تأکید بیشتر، از لحاظ نمایشی متن را Italic می‌کند. به علاوه اسکرین ریدرها معمولا محتوای المان <em> را برخلاف المان <i> با تأکید یا شدت بیشتری ادا می‌کنند.

بازگشت به فهرست مجموعه آموزشی HTML

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *