تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آشنایی با امنیت آنلاین و امنیت در اینترنت

این روزها اینترنت انجام کارهای مختلفی از قبیل انتقال وجه و مدیریت حساب های بانکی، خرید کالا، ارتباط با دیگران، آموزش و یادگیری و … را تسهیل کرده است. با این وجود اینترنت و دنیای آنلاین، خطرها و مسائل خاص خود را هم دارد. افتادن در دام حملات فیشینگ، آلوده شدن دستگاه به بدافزارها، هدف هرزنامه قرار گرفتن، فریب کودکان و … از جمله موضوعاتی هستند که می‌توانند در اینترنت برای شما و خانواده‌تان دردسرساز شوند. با توجه به موارد فوق، آشنایی با این خطرها و راه‌های مقابله با آن‌ها ضروری است. در دوره آموزشی امنیت آنلاین تک‌دیک با این موارد بیشتر آشنا می‌شوید.

مجموعه آموزش امنیت آنلاین تِک‌دیک برای چه کسانی توصیه می‌شود؟

آشنایی با امنیت آنلاین برای هر فردی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از اینترنت استفاده می‌کند لازم است. همانطور که در دنیای فیزیکی لازم است خودتان را از خطرات مختلف محافظت کنید در دنیای آنلاین هم رعایت اصول امنیتی و مقابله با خطرات الزامی است.

برای مثال اگر هنگام عبور از خیابان مراقب هستید با خودروها تصادف نکنید هنگام وبگردی و مشاهده پیام های ایمیل جدید هم لازم است مراقب سایت های تقلبی، مطالب جعلی و ضمیمه‌های مشکوک در پیام های ایمیل باشید. اگر اوراق بهادار و جواهرات خود را داخل گاوصندوق نگهداری می‌کنید لازم است به فکر فایل ها، تصاویر و اطلاعات شخصی که در فضای آنلاین منتشر می‌کنید هم باشید. همانطور که از کیف پول فیزیکی خود محفاظت می‌کنید باید از اطلاعات محرمانه کیف پول های مجازی و کلمه های عبور خود هم محافظت کنید. اگر در ارتباط‌های فیزیکی خود حریم خصوصی مشخصی را در برابر دیگران تعریف می‌کنید لازم است برای نمونه آنلاین آن هم اهمیت قائل شوید.

از همین رو دنبال کردن دوره امنیت آنلاین تک دیک به همه افراد جامعه اعم از کودکان و نوجوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان، خانه‌دارها، کارمندان و … پیشنهاد می‌شود.

پیش‌نیازهای دوره

برای این دوره نیاز به تخصص یا مهارت خاصی ندارید. آشنایی مقدماتی با اینترنت و نحوه کار با کامپیوتر یا گوشی های هوشمند و همچنین آشنایی با مرورگرهای وب برای این دوره کافی است.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *