تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

حل مشکل زمان نادرست در واتساپ

گاهی اوقات ممکن است برای پیام های دریافتی یا زمان آخرین بازدید مخاطبین خود در واتساپ با زمان اشتباهی روبرو شوید یا پیام خطایی مبنی بر نادرست بودن زمان را در واتساپ مشاهده کنید. در این مقاله با دلیل وقوع این مشکل در پیام رسان واتساپ و نحوه حل آن آشنا می‌شوید.

نمونه ای از نمایش زمان نادرست برای پیام دریافتی در واتساپ WhatsApp
نمونه ای از نمایش زمان نادرست برای پیام دریافتی در واتساپ

چگونه مشکل زمان نادرست در واتساپ را برطرف کنم؟

برای حل مشکل زمان نادرست در واتساپ لازم است از صحت زمان و منطقه زمانی دستگاه خود مطمئن شوید. بهترین روش برای حل این مشکل، قرار دادن زمان و تاریخ دستگاه روی حالت خودکار (Automatic) یا ارائه شده توسط شبکه (Network Provided) است. در این حالت زمان دستگاه توسط اطلاعاتی که از طرف اپراتور تلفن همراه دریافت می‌شود به صورت خودکار تنظیم می‌شود. این گزینه را می‌توانید در بخش تنظیمات (Settings) تلفن همراه خود با کمی جستجو به آسانی پیدا کنید.

نکته: فراموش نکنید تنظیم دستی ساعت و تاریخ هرچند کاملا صحیح به نظر بیاید ممکن است باعث بروز این خطا شود.

در صورتی که با انجام این تغییرات همچنان مشکل نمایش زمان برطرف نشد پیشنهاد می‌کنیم منطقه زمانی (Time zone) دستگاه خود را نیز بررسی کنید. مطمئن شوید این گزینه متناسب با موقعیت مکانی شما روی منطقه صحیح تنظیم باشد.

تنظیمات زمان و تاریخ و منطقه زمانی در یک گوشی اندرویدی روی حالت ارائه شده توسط شبکه
تنظیمات زمان و تاریخ و منطقه زمانی در یک گوشی اندرویدی

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *