تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

استفاده از قابلیت تایمر و کرنومتر در سرویس جستجوی گوگل

زمان سنج یا تایمر (Timer) و کرنومتر یا استاپ واچ (Stopwatch) دو ابزار کاربردی نام آشنا برای سنجش زمان هستند. اگر هنگام وبگردی به این قابلیت‌ها نیاز پیدا کردید لازم نیست از مرورگر وب خود خارج شوید. خوشبختانه سرویس جستجوی گوگل امکان تنظیم تایمر و استفاده از کرنومتر را برای شما فراهم کرده است. اگر تصور می‌کنید آشنایی با نحوه دسترسی به این ابزارها می‌تواند برای شما هم مفید باشد در این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه در سرویس جستجوی گوگل تایمر تنظیم کنم؟

برای دسترسی به تایمر یا زمان سنج تعبیه شده در موتور جستجوی گوگل کافیست واژه timer را در گوگل جستجو کنید. با انجام این کار ابزاری مشابه با تصویر زیر در ابتدای صفحه نتایج جستجو مشاهده می‌کنید.

نمایی از تایمر یا زمان سنج در سرویس جستجوی گوگل

به صورت پیشفرض مدت زمان 5 دقیقه برای این تایمر تعیین شده است. با کلیک روی این زمان می‌توانید آن را به مقدار دلخواه خود تغییر دهید. البته می‌توانید با جستجوی عبارتی مانند set timer for 20 minutes یک تایمر با مدت زمان از قبل مشخص شده (در این مثال 20 دقیقه) داشته باشید.

با کلیک روی دکمه START در تایمر شمارش معکوس زمان سنج آغاز می‌شود. با استفاده از دکمه RESET هم می‌توانید تایمر را به همان زمانی که مشخص کرده بودید ریست کنید. پس از رسیدن زمان به صفر، صدای زنگی شما را از پایان یافتن زمان آگاه می‌کند. در این هنگام با فشردن دکمه OK می‌توانید صدای زنگ را قطع کنید.

در گوشه پایین سمت راست این ابزار هم دکمه‌هایی برای تمام صفحه کردن و قطع کردن صدای تایمر (پیش از اتمام زمان) وجود دارد.

چگونه از کرنومتر در سرویس جستجوی گوگل استفاده کنم؟

برای دسترسی به کرنومتر پنهان شده در موتور جستجوی گوگل کافیست واژه stopwatch را در این سرویس جستجو کنید. با انجام این کار ابزاری مشابه آنچه در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در ابتدای صفحه نتایج جستجو در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نمایی از کرنومتر یا استاپ واچ Stopwatch در سرویس جستجوی گوگل

با کلیک روی دکمه START فعالیت کرنومتر آغاز می‌شود. البته می‌توانید برای توقف یا ادامه فعالیت کرنومتر روی زمان نمایش داده شده هم کلیک کنید. دکمه RESET هم زمان کرنومتر را مجددا صفر می‌کند.

در گوشه پایین سمت راست این ابزار نیز دکمه‌ای برای تمام صفحه کردن کرنومتر فراهم شده است.

بیشتر بخوانید: با سایر ترفندهای گوگل آشنا شوید.

مطلبی که مطالعه کردید شما را با ترفندی ساده برای استفاده از تایمر و کرنومتر آنلاین پنهان شده در سرویس جستجوی گوگل آشنا می‌کند. نظر شما در مورد این ابزارها چیست؟ آیا این ابزارها نیازهای شما را برآورده می‌کنند؟ خوشحال می‌شویم نظر یا سوال خود را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *