تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آموزش غیرفعال کردن رسید خواندن پیام در واتساپ

یکی از ویژگی‌های کاربردی واتساپ، نمایش رسید خوانده شدن پیام در قالب تیک های آبی رنگی است که کنار پیام‌ها ظاهر می‌شود. با این وجود ممکن است برای حفظ حریم خصوصی خود مایل باشید مخاطبین‌تان متوجه نشوند شما پیامشان را خوانده‌اید یا خیر. خوشبختانه واتساپ به شما اجازه می‌دهد با طی مراحلی ساده، رسید خواندن یا مشاهده پیام را غیرفعال کنید.

با غیرفعال کردن این رسید، تیک های آبی رنگ حتی زمانی که پیام را مشاهده می‌کنید برای فرستنده نمایش داده نمی‌شود. فراموش نکنید با انجام این کار شما هم رسید خواندن را برای پیام‌هایی که ارسال می‌کنید دریافت نمی‌کنید. به عبارت بهتر زمانی که پیام شما توسط مخاطب مشاهده می‌شود دو تیک آبی را در کنار پیامتان مشاهده نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با مفهوم تیک های کنار پیام و رسید خواندن پیام در واتساپ

چگونه رسید خوانده شدن پیام را در واتساپ غیرفعال یا خاموش کنم؟

برای غیرفعال کردن رسید مشاهده پیام در واتساپ کافیست مراحل ساده زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: وارد بخش تنظیمات (Settings) واتساپ شوید. (اگر از نسخه اندرویدی واتساپ استفاده می‌کنید برای دسترسی به بخش تنظیمات لازم است ابتدا روی دکمه گزینه‌های بیشتر یا آیکن سه نقطه عمودی کلیک کنید. سپس گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید).

ورود به بخش تنظیمات یا Settings در نسخه اندروید واتساپ WhatsApp

گام دوم: مسیر حساب کاربری (Account) – حریم خصوصی (Privacy) را دنبال کنید.

مسیر حساب کاربری - حریم خصوصی در بخش تنظیمات واتساپ

گام سوم: در بخش حریم خصوصی، گزینه رسیدهای خواندن (Read receipts) را مشابه تصویر زیر غیرفعال یا خاموش کنید.

خاموش کردن رسید خواندن پیام یا Read receipts در بخش حریم خصوصی واتساپ
گزینه Read receipts در حالت غیرفعال یا خاموش

نکته: انجام مراحل فوق باعث غیرفعال شدن رسید مشاهده پیام در گفتگوهای گروهی نمی‌شود. به علاوه این تغییرات روی رسید پخش پیام‌های صوتی (یا Voice ها) هم تأثیری نمی‌گذارد. در حال حاضر راهی برای غیرفعال کردن رسیدهای این دو حالت در واتساپ وجود ندارد.

برای فعال کردن مجدد رسیدهای مشاهده پیام کافیست مراحل فوق را مجددا تکرار کنید. با این تفاوت که در مرحله آخر گزینه Read receipts را روی حالت روشن قرار دهید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *