تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

حل معادله های ریاضی با کمک سرویس جستجوی گوگل

گذشت روزهایی که برای حل مسائل ریاضی و تکالیف مدرسه مجبور بودیم یا به خودمان تکیه کنیم یا دست به دامن بزرگترها و شاگرد اول‌های کلاس شویم. معادله های ریاضی یکی از انواع مسائلی هستند که به لطف نرم افزارهای اختصاصی و سایت‌های مرتبط قابل حل هستند. با این حال کاربران بسیاری از قابلیت حل معادلات ساده ریاضی در سرویس جستجوی گوگل بی‌خبر هستند.

گوگل می‌تواند معادلات ساده ریاضی مانند 4x2+5x=1 را برای شما حل کند. آن هم نه با یک پاسخ کوتاه و معمولی! گوگل با دست و دلبازی، تمام مراحل حل معادله را با جزئیات کامل به شما نمایش می‌دهد.

چگونه معادله های ریاضی را با کمک موتور جستجوی گوگل حل کنم؟

برای حل معادلات ساده ریاضی در موتور جستجوی گوگل کافیست معادله موردنظر را به شکل معمولی در گوگل جستجو کنید. فراموش نکنید برای درج توان می‌توانید از نماد ^ در معادله خود استفاده کنید.

به عنوان مثال برای حل معادله 4x2+5x=1 می‌توانید عبارت 4x^2+5x=1 را در گوگل جستجو کنید.

با انجام این کار پاسخ مسأله همراه با مراحل حل آن مشابه با تصویر زیر در ابتدای صفحه نتایج جستجو نمایش داده می‌شود.

حل معادلات یا معادله های ریاضی با کمک سرویس جستجوی گوگل

با کلیک روی هر مرحله، جزئیات مرحله موردنظر نمایان می‌شود. همانطور که مشاهده می‌کنید خوشبختانه در این بخش از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌شود.

حل معادلات یا معادله های ریاضی با کمک سرویس جستجوی گوگل

در صورت جستجوی مستقیم، این توضیحات به زبان تعیین شده برای محصولات گوگل نمایش داده می‌شود. البته می‌توانید با مراجعه به این صفحه هم جستجوی خود را در حالت فارسی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: با سایر ترفندهای گوگل آشنا شوید.

گوگل در پست وبلاگی خود پیرامون نوع معادلات قابل حل توضیحی ارائه نداده است. با این وجود به نظر می‌رسد برای این قابلیت تنها از معادلات درجه یک و درجه دو پشتیبانی می‌شود.

اگر به دنبال حل تکالیف مدرسه هستید احتمالا آشنایی با این ویژگی گوگل یکی از بهترین خبرهایی است که به تازگی شنیده‌اید. اما بد نیست کمی هم آینده‌نگر باشید. گوگل در جلسه امتحان کنار شما نخواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با دقت کامل به توضیحات توجه کنید و نحوه حل مسأله را یاد بگیرید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *