تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آموزش ارسال پست های فید یا پروفایل های اینستاگرام از طریق دایرکت

پست جذابی را در اینستاگرام مشاهده کرده‌اید و مایل هستید آن را برای کاربر دیگری که عضو اینستاگرام است ارسال کنید؟ راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. با این حال ساده‌ترین روش برای این منظور ارسال آن از طریق پیام مستقیم یا دایرکت اینستاگرام است. با ما همراه باشید تا با نحوه ارسال پست‌های اینستاگرام از طریق دایرکت بیشتر آشنا شوید.

چگونه پستی که در فید اینستاگرام مشاهده کرده‌ام را برای دیگران از طریق پیام مستقیم یا دایرکت ارسال کنم؟

ارسال پست های اینستاگرام از طریق پیام مستقیم یا دایرکت در اپلیکیشن اختصاصی و همچنین وبسایت اینستاگرام امکان‌پذیر است. برای این منظور می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

گام اول: پستی که می‌خواهید ارسال کنید را در اپلیکیشن یا سایت اینستاگرام پیدا کنید.

گام دوم: روی دکمه موشک کاغذی که پایین پست موردنظر مشاهده می‌کنید کلیک کنید (یا ضربه بزنید).

نحوه ارسال پست های موجود در فید یا پروفایل های اینستاگرام از طریق پیام مستقیم

گام سوم: اکنون بخشی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود. (این تصویر مشابه با تصویر بالا متعلق به اپلیکیشن اندرویدی اینستاگرام است). در صورتی که مایلید پیامی را همراه با پست موردنظر ارسال کنید می‌توانید آن را در فیلد متنی بالای این بخش وارد کنید. (در حال حاضر امکان ارسال پیام همراه با پست در وبسایت اینستاگرام وجود ندارد).

سپس در فهرست فراهم شده، حساب کاربری یا گروهی را پیدا کنید که می‌خواهید پست را برای آن ارسال کنید. می‌توانید از قابلیت جستجوی همین بخش هم برای انجام این کار کمک بگیرید. در انتها روی دکمه Send مربوط به حساب کاربری یا گروه موردنظر کلیک کنید (یا ضربه بزنید). به این ترتیب پیام وارد شده همراه با پست موردنظر برای مخاطب از طریق دایرکت ارسال می‌شود.

نحوه ارسال پست های موجود در فید یا پروفایل های اینستاگرام از طریق پیام مستقیم
ارسال یک پست اینستاگرام از طریق دایرکت همراه با یک پیام – پس از تعیین پیام و یافتن حساب کاربری مخاطب دکمه Send روبروی آن را لمس کنید.

اگر از وبسایت اینستاگرام استفاده می‌کنید می‌توانید ابتدا حساب‌های کاربری موردنظر برای ارسال پیام مستقیم را انتخاب کنید و سپس روی دکمه Send در بالای این بخش کلیک کنید.

نحوه ارسال پست های موجود در فید یا پروفایل های اینستاگرام از طریق پیام مستقیم یا دایرکت

در تصویر زیر می‌توانید نمونه پیام مستقیم همراه با تصویری از پست انتخابی را مشاهده کنید. توجه داشته باشید گیرنده پیام با لمس پست ارسال شده به صفحه اصلی همان پست هدایت می‌شود.

نحوه ارسال پست های موجود در فید یا پروفایل های اینستاگرام از طریق پیام مستقیم

یک نکته در مورد ارسال پست حساب های کاربری خصوصی

در صورتی که پست ارسال شده از طریق پیام مستقیم متعلق به یک اکانت خصوصی (Private) باشد تنها در صورتی که دریافت کننده پیام از دنبال کنندگان آن اکانت باشد قادر به دیدن آن خواهد بود.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *