تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

جستجو در شبکه های اجتماعی با کمک موتور جستجوی گوگل

با وجود محتواهای گوناگونی که روزانه در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر می‌شود قابلیت جستجو یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ویژگی‌هایی است که در اپلیکیشن ها و سایت های شبکه های اجتماعی قابل مشاهده است. این ویژگی معمولا نیازهای متداول کاربران را برآورده می‌کند. با این حال ممکن است این قابلیت جستجوی داخلی، نتیجه دلخواه شما را در اختیارتان قرار ندهد. خوشبختانه با کمک موتور جستجوی گوگل هم می‌توانید جستجوی خود را به آسانی در شبکه های اجتماعی محبوب مانند اینستاگرام و توئیتر انجام دهید.

چگونه با کمک گوگل در شبکه های اجتماعی جستجو کنم؟

برای این منظور می‌توانید از سه روش مختلف کمک بگیرید. با وجود این روش‌ها می‌توانید از امکانات و فیلترهای متعدد نیز برای جستجوی بهتر در شبکه های اجتماعی کمک بگیرید.

در روش اول برای جستجوی عبارت موردنظر در شبکه های اجتماعی با کمک گوگل کافیست از علامت @ در ابتدای نام شبکه اجتماعی کمک بگیرید. به عنوان مثال برای جستجو در اینستاگرام و توئیتر به ترتیب می‌توانید از @instagram و @twitter همراه با عبارت موردنظر خود استفاده کنید.

در تصویر زیر نمونه‌ای از یک عبارت جستجو در گوگل برای یافتن مطالب مرتبط با واژه زلزله در شبکه اجتماعی اینستاگرام را مشاهده می‌کنید.

صفحه نتایج جستجو در گوگل برای جستجو در اینستاگرام

در روش دوم می‌توانید به جای استفاده از نماد @ از حالت عمومی برای محدودسازی جستجوی گوگل به سایت شبکه های اجتماعی کمک بگیرید. برای این منظور کافیست از عبارت‌هایی مانند site:instagram.com و site:twitter.com در کوئری جستجو استفاده کنید.

در روش سوم نیز می‌توانید از سایت Google Social Search برای جستجوی خود استفاده کنید. با کمک این سایت می‌توانید در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، توئیتر، لینکدین و … عبارت موردنظر خود را جستجو کنید.

جستجو در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توئیتر با کمک موتور جستجوی گوگل

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *